İpek Çeken'in Halit Ergenç'e bir çift lafı var!

'Ferhunde Hanımlar' dizisinin başrol oyuncularından tiyatro sanatçısı İpek Çeken, "2. Sayfa" programına konuk oldu.

İpek Çeken'in Halit Ergenç'e bir çift lafı var!
3163 okunma
Kanal D'de yayınlanan "2. Sayfa" programının haberine göre usta oyuncu İpek Çeken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

1993-1999 yılları arasında yayınlanan ve 1780 bölüm yayınlanan Ferhunde Hanımlar'ın Nevzat'ı canlı yayında şunları anlattı: "Devlet Tiyatrosu oyuncusuyum ve yılın ilk ayında maaş 4 bin 900'le başlar. Sonra da vergi kesintisinden dolayı ilerleyen aylarda azalır.

"DİZİDEN KAZANDIĞIM PARAYLA EV ALDIM"

Biz dizide kendi kıyafetlerimizi kendimiz alırdık. Köklü bir aileyiz ve sonradan görmedik. Biz paralarımızı biriktirdik zaten astronomik paralar almıyorduk. Kazandığımız paralarla ufak ufak yatırımlar yaptık. Toplu taşıma ile gidiyorduk. Dizi bana bir ev aldırdı."

"ROL İÇİN SOYUNURUM"


İpek Çeken, "Bana gelen senaryo eğer çırılçıplak soyunmamı gerektiriyorsa soyunurum, ama değmesi lazım" şeklinde konuşurken öğrencileri Fatih Artman ve Engin Öztürk'ten sevgiyle bahsetti.

Genç erkek oyunculardan Kıvanç Tatlıtuğ'un mesleğinde oldukça yol kat ettiğini; kadın oyunculardan ise Demet Evgar'ı başarılı bulduğunu ve takdir ettiğini söyleyen İpek Çeken, Serenay Sarıkaya'yı da çok beğendiğini söyledi.

Söz Halit Ergenç'ten açılınca ise "Halit Ergenç dönem işlerinde rol alan bir oyuncu. Türkçe'yi en doğru şekilde telaffuz etmesi gerekiyor. Bazen harfleri yutarak hızlı konuşuyor. Aynısını Bergüzar ve diğer tüm oyuncular için söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

İpek Çeken estetiğe karşı olduğunu ve mesleği oyuncu olan kişilerin mimiklerini kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.