İrem Derici'ye çok sert tepki!

İrem Derici'nin 31 Mayıs günü yayınlayacağı 90'ların hit şarkılarından oluşacak albümüne grubun 1998 yılında yayınladıkları 'MEST OF' albümünün adını vermesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

İrem Derici'ye çok sert tepki!
1849 okunma
Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Grup Gündoğarken; 1998 yılında yayınlanan, adını grup üyelerinden Gökhan Şeşen'in koyduğu 'Mest of Gündoğarken' albümünün isminin İrem Derici tarafından 31 Mayıs'ta çıkacak ve 90'ların hit şarkılarından oluşacak albümünde kullanılmasına tepki gösterdi.İZİN VERMİYORUZ

'Rüzgâr', 'Gibi Gibiyim', 'Ankara'dan Abim Geldi', 'Sarmaş Dolaş' gibi zamansız şarkılarının yer aldığı 'Mest of Gündoğarken' albümünde o dönem bir süre önce ayrılık yaşadıkları amcaları İlhan Şeşen ile tekrar bir araya geldiklerini anlatan Gökhan Şeşen, "Tekrar bir araya gelmemiz nedeniyle eski şarkılarımızdan seçim yaparak bir 'Best of' albüm yapacaktık. Ancak adı 'Best of' olsun istemedik. Hazırlık sürecinde ben 'Mest of olsun' dedim. 'Best of'a karşılık 'Mest of'. Hem esprili hem de bize özel, Grup Gündoğarken için yaratılmış bir isim oldu. Beğenildi ve bu isimle albüm yayınlandı. Grubun 37 yıllık sanat hayatında önemli bir yere sahip oldu albüm. Şimdi bu ismin bize hiçbir şekilde sorulmadan, iznimiz alınmadan hem de 90'lara ait şarkılardan oluşan bir albümde kullanılmasını düşünmek bile bana garip geliyor. Ben İrem Derici'den 'MEST OF' ismini kullanmamasını rica ediyorum. Bu isim Grup Gündoğarken'e ait bir albümün adıdır ve Grup Gündoğarken ile özdeşleşmiştir. O da kendine özel bir isim bulabilir" dedi.

İREM DERİCİ'DEN YANIT

İrem Derici ise konuya ilişkin şu açıklamayı yayınladı: