İrfan Güneş’in medya yapılanmasında Can Tanrıyar işin neresinde?

MedyaRadar'ın usta yazarı Radar Operatörü, Uçankuş TV'nin eski sahibi Can Tanrıyar hakkındaki şoke eden iddiayı kaleme aldı.

İrfan Güneş’in medya yapılanmasında Can Tanrıyar işin neresinde?

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında “kamu ihalelerine fesat karıştırma” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlamalarıyla soruşturma başlatılan İrfan Güneş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında “tehdit” ve “yağma” iddiasıyla tutuklanmıştı.

Güneş, kendisi için çalışan bir medya yapılanmasına girmiş, medya yapılanmasını büyütememiş ama kendisine küçük bir medya patronu bulmuş.

Peki ihale şantajcısı İrfan Güneş’in medya yapılanmasında kimler var?

 

Tehdit, şantaj ve örgütle iş birliği yaparak bir iş insanının iş yerini kurşunlatan Güneş’in medya yapılanması herkesin yakından tanıdığı bir isim olan Can Tanrıyar olduğu çıktı.

 

Uzun yıllar medyada yarattığı korku ile magazinci kimliğinden çıkıp kirli ilişkilerle ve ortağını dolandırdığı paralarla medya patronu olan Can Tanrıyar’ın kendisine yeni bir ortaklık mı kurdu diye düşündürüyor.

ORTAĞINI DOLANDIRMIŞTI      

 

Uçankuş TV için iş adamı ortağını 110 milyon lira dolandıran ve mahkeme kararıyla TV kanalına ve bütün mallarına el konulan Tanrıyar, İrfan Güneş’le iş birliği yapıp kirli ilişkiler yumağına yenisini eklemiş.

Tanrıyar’ın, elindeki medya gücüyle Güneş hakkında soruşturmayı yapan savcılar, hâkimler ve adalet bakanlığı hakkında haberler yaparak soruşturmaları baltalamaya çalıştığı iddia edildi.

GÜNEŞ’İN KURŞUNLATTIĞI İŞ YERİ KİMİNDİ?

İhale çetesinin lideri İrfan Güneş örgüt üyelerine kurşunlattığı işi yeri aslında tanıdık birinindi. Bu isim Can Tanrıyar tarafından dolandırılmak istenen eski ortağınındı

TANRIYAR BU KURŞUNLANMA OLAYININ NERESİNDE?

Eski ortağının alacağı için bütün mallarını haczedilen Tanrıyar “Düşmanımın düşmanı dostumdur deyip” ihale şantajcısı İrfan Güneş’in kapısını mı çaldı, yoksa bu destek eskiden beri mi vardı bunu bilemeyiz ama ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz…

TANRIYAR’DAN SONRA EŞİ DE HERKESİ TEHDİT ETMEYE BAŞLADI

Gizli yürütülen soruşturma da yayın yasağı varken Can Tanrıyar’ın tehditten 5 ay hapis cezası alan ve cezası paraya çevrilerek cezaevine girmekten kurtulan eşi Tamara dosya hakkında nasıl bilgi sahibi oldu bilinmez ancak, hakkında birçok sosyal medya paylaşımı yüzünden hakaret ve tehdit şikâyeti ile yeniden mahkemelik olduğu iddia edildi.

SORUŞTURULMALI

Etrafta dolaşıp insanları tehdit eden Tanrıyar ile suç örgütü lideri İrfan Güneş’in, kirli ilişkilerinin savcılar tarafından da ayrı şekilde ele alınıp soruşturulması gerektiğini düşünüyorum.

Radar OPERATÖRÜ / Medyaradar