Ivana Sert bozuk Türkçe'siyle söylediği şarkılarla alay konusu oldu

Ivana Sert, Ahmet Kaya’nın unutulmaz eseri 'Kum Gibi'yi seslendirmeye çalıştı. Bozuk Türkçe'si nedeniyle şarkı sözlerini çok farklı telaffuz eden ikoncan, sosyal medyada alay konusu oldu.

3576 okunma

İş adamı Yurdal Sert’le 2004 yılında evlenerek Türkiye’ye yerleşen Sırp asıllı Ivana Sert uzun yıllardır ekranlarda moda yorumculuğu yapıyor. Kısa süre önce şarkıcılığa özenen ünlü ikoncan tek parçalık bir albüm yaptı. İlk single çalışması “İmalat Hatası” şarkısıyla ‘Müzik dünyasında bende varım’ diyen ikoncan eleştiri oklarının hedefi oldu. 

İLK KONSERDE HÜSRAN 

Güneş Gazetesi'nin haberine göre geçtiğimiz günlerde ilk konserini Bodrum’da tatilcilere veren Ivana Sert, Ahmet Kaya’nın unutulmaz eseri Kum Gibi’yi seslendirdi. Bozuk Türkçesiyle şarkıyı söylerken kelimelerin yanlış anlaşılmasına neden olan ikoncanın, ‘Şehirlere bombalar yağardı her gece’ şeklinde okuduğu dizeler , ‘Şehirlere dolmalar yağardı her gece’  gibi anlaşıldı. Sosyal medyada Ivana Sert’in müzik yeteneğini eleştirenler, ‘Eseri perişan etti’ şeklinde yorumlar yaptı. 

ELEŞTİRİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Önceki akşam, sevgilisi Tarhan Telli’yle birlikte Maltepe’de bir etkinlikte karşımıza çıkan Ivana Sert, “Ahmet Kaya’nın ne kadar büyük bir sanatçı olduğunu hepimiz biliyoruz. Onu çok sevdiğim ve saydığım için bu şarkıyı okumak istedim. Olumlu ve olumsuz yorumlar geldi. Olabilir. Ben bu şarkıyı içten ve severek söyledim. Herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.