Kate Winslet: "Cinsel kimliğini açıklayamayan aktörler var"

Oscar ödüllü oyuncu Kate Winslet, Hollywood'da meslektaşlarının cinsel kimliklerini açıklama korkuları hakkında konuştu.

Kate Winslet: "Cinsel kimliğini açıklayamayan aktörler var"

"CİNSEL KİMLİKLERİNİ AÇIKLAMIYORLAR"

45 yaşındaki Winslet, Sunday Times Culture dergisine verdiği röportajda, film endüstrisinde "yargılanma, suçlanma ve homofobiyle karşılaşma" korkusuyla cinsel yönelimlerini saklı tutan oyuncular tanıdığını söyledi.

İngiliz yıldız, "Ne kadar çok bu durumda olan aktör olduğunu anlatamam. Cinsel kimliklerini açıklamaya korkan ve heteroseksüel rolleri kaybetmek istemeyen, bazıları çok tanınan bazıları yeni başlayan çok oyuncu var" dedi.

Kate Winslet, yakın zamanda bir ajansın, ünlü bir oyuncuya, "Biseksüel olmanı anlıyorum. Ben açıklamazdım..." diyerek bu durumu gizlemesini istediğini sözlerine ekledi.

Winslet, konuyla ilgili "Kesinlikle cinsel kimliklerini saklayan en az dört aktör tanıyorum. Acı verici. Çünkü kendilerini açıklamaktan korkuyorlar" ifadelerini kullandı.

Hollywood'da eşcinsel oyuncuların heteroseksüel rollerde oynaması hakkında da konuşan ünlü yıldız, şunları söyledi:

"Hollywood, 'Heteroseksüel rolü oynayabilir mi? Çünkü görünüşe göre eşcinsel' şeklindeki saçmalıktan vazgeçmek zorunda. Bu neredeyse yasa dışı gibi görülmeli.

Eşcinsel rollerini oynayan eşcinsel aktörler şeklinde de ayrıştırılamaz. Çünkü aktörler bazı durumlarda kişisel nedenlerle ortaya çıkmamayı seçiyorlar."

Konular Kate Winslet