Kayıp çocuklardan haber çıktı!

Şanlıurfa’da badem toplamak için evden ayrılan 4 çocuk kayboldu. Yaşları 4 ile 9 arasında değişen çocukları bulmak için jandarma, AFAD, itfaiye, sağlık ve mahallelilerden oluşan yaklaşık 200 kişilik bir ekip kuruldu.

Kayıp çocuklardan haber çıktı!
119 okunma
Sevindirici haber 12 saat sonra geldi

İHA'nın haberine göre
arama çalışmalarının başlamasından 12 saat sonra arazide aranan çocukların mahallede bulunduğu haberi geldi. Çocukların gece mahalledeki taziye evinin içine girip saklandıkları ve burada uyudukları öğrenildi. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen Mustafa Akkuş (4), Ali Karademir (5), Fatma Karataş (7) ve Kübra Karademir (9), ambulansa alınarak kontrolleri yapıldı.

Çocuklarının bulunduğunu haber alan aileleri de ekiplerin yanına gelerek ambulanstaki çocuklarına sarılıp sevinç gözyaşları döktü. Çocukların bulunması üzerine cami hoparlöründen anons yapılarak arazide arama yapanlara çocukların bulunduğu haberi verildi.

“Çocukların sağlık durumu iyi”

AFAD Şanlıurfa İl Müdürü Mahmut Sönmez, "Dün akşam saatlerinden itibaren kaybolan 4 tane çocuğumuz vardı. 3 tanesi 5 yaşlarında, bir tanesi de 9 yaşında. Dün akşamdan itibaren AFAD olarak, jandarma, sağlık ekiplerimiz, UMKE, itfaiye ekiplerimiz, İHH ekiplerimiz ve köylülerle birlikte bütün alanda arama ve tarama çalışması yapıldı. Biraz önce çocuklara kavuşuldu. Sağlık durumları iyi. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Çocukların aileleri yetkililere teşekkür etti

Ali Karademir’in babası Aziz Karademir, çocuklarının bulunmasına çok sevindiğini söyleyerek bütün ekibe teşekkür etti.

Mustafa Akkuş’un babası Fethi Akkuş ise çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. O kadar korktuk, o kadar endişelendik, şimdi de çok sevindik. Allah’a şükürler olsun çocuklarımızı bulduk. Taziye evinde bulundular. Gece taziye evine girip sabaha kadar kalmışlar. Çok şükür bulduk” diye konuştu.

Çocuklar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürülürken ekipler ise köyden ayrıldı.