Kızının tartıştığı sınıf arkadaşını darp eden veliye dava

İstanbul Üsküdar’da özel bir okulda okuyan kızıyla tartıştığı gerekçesiyle kızının sınıf arkadaşını darp eden baba hakkında "haksız tahrik altında basit yaralama" suçundan 1 aydan 9 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

286 okunma
İHA'nın haberine göre Üsküdar’da bir özel okulda kızının tartıştığı sınıf arkadaşını darp ettiği öne sürülen baba Tuncay C. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, özel bir kolejde 7. Sınıf öğrencisi olan B.T.G.’nin olay tarihinde sınıf arkadaşı olan E.C.’yi rencide edecek bir videoyu sınıfın akıllı tahtasında diğer öğrencilere izlettiği, E.C.’nin B.T.G.’ye tepki gösterdiği anlatıldı. Bunun üzerine B.T.G.’nin E.C.’ye küfür ettiği, tokat atarak yaraladığı belirtildi.

‘Kızıma vuran kim?’ diyerek darp etmiş

Olayı öğrenen E.C.’nin babası Tuncay C.’nin okula gittiği ve kızının sınıfına girerek ‘Kızıma vuran kim?’ diye sorduğu, B.T.G.’nin elini kaldırması üzerine şüphelinin haksız tahrik altında kızının uğradığı saldırıdan duyduğu öfkeyle B.T.G.’ye saldırarak ona yumrukla vurmaya çalıştığı kaydedildi. Bu sırada küçük çocuğun geri çekilerek yere düştüğü, şüphelinin çocuğa birkaç kez tekmeyle vurarak darp ettiği ve yaraladığı belirtildi.

Velinin 9 aya kadar hapsi istendi

İddianamede, şüpheli Tuncay C.'nin "haksız tahrik altında basit yaralama" suçundan 1 aydan 9 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame gönderildiği mahkemece kabul edildi. Şüpheli yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Çocuklara da "hakaret" ve "yaralama"dan ceza istendi

Ayrıca savcılık, sınıf arkadaşları olan B.T.G. ve E.C. hakkında da birbirlerine karşı gerçekleştirdikleri eylemleri nedeniyle ayrı bir dava açtı. Hazırlanan iddianamede, B.T.G'nin arkadaşı E.C'ye yönelik eylemlerinden dolayı "basit yaralama" ve "hakaret" suçlarından 1 yıl 3 ay 10 güne kadar hapsi istenirken, E.C. hakkında ise arkadaşına yönelik eylemlerinden dolayı "hakaret" suçundan 9 ay 10 güne kadar hapis cezası talep edildi.