Ahmet Yener


Cumhurbaşkanı adaylığına başvuran 11 kişi için 100 bin imza süreci başladı
Cumhurbaşkanı adaylığına başvuran 11 kişi için 100 bin imza süreci başladı Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek istenen ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından başvuruları kabul edilen 11 isim için 100 bin imza toplama süreci başladı. YSK Başkanı Ahmet Yener, adaylara ne kadar imza verildiğinin anlık olarak ekrandan takip edilebileceğini söyledi.
YSK Başkanı Yener: "15 yeni ülkede daha sandık kurulacak"
YSK Başkanı Yener: "15 yeni ülkede daha sandık kurulacak" YSK Başkanı Ahmet Yener, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin oy kullanacağı ülkelerin tespitine yönelik çalışmanın tamamlandığını söyleyerek, "2018 yılında yapılan seçimlere ilaveten bu yıl yapılacak seçimlerde 15 yeni ülkede daha sandık kurulmasının gereği tespit edilmiştir" dedi.
YSK Başkanı Yener: "Cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin ilke ve esaslar belirlendi"
YSK Başkanı Yener: "Cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin ilke ve esaslar belirlendi" Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, siyasi partilerce aday gösterilecek cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin ilke ve esasların belirlendiğini açıkladı.
YSK Başkanı Ahmet Yener: "Seçim takvimi başlangıç tarihi 18 Mart"
YSK Başkanı Ahmet Yener: "Seçim takvimi başlangıç tarihi 18 Mart" Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, seçim takvimi başlangıç tarihinin 18 Mart olarak belirlendiğini açıkladı.
YSK'nın yeni başkanı belli oldu
YSK'nın yeni başkanı belli oldu Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yeni üyelerinin belli olmasının ardından YSK başkanı da seçildi. YSK'nın yeni başkanı Ahmet Yener, başkanvekili de Ekrem Özübek oldu.