Medya patronlarını eleştirdi, sansürü yedi!

Kartal'da vatandaşlara hitap eden Ekrem İmamoğlu, medya patronu Şahenk, Ciner ve Demirören ailelerine yüklendi. "Bizi dünyaya daha fazla rezil etmeyin" diyen İmamoğlu'nun bu sözleri bu ailelerin sahibi olduğu NTV, Habertürk, CNN Türk, Hürriyet ve Milliyet internet sitelerinde sansürlendi.

Medya patronlarını eleştirdi, sansürü yedi!
847 okunma
MedyaRadar'ın haberine göre resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Kartal'da vatandaşlara hitap etti.

MEDYA PATRONU AİLELERE YÜKLENDİ

Kampanya sürecinde medyanın yanlı tavır takındığını ve kendisine cevap verme şansı tanımadığını dile getiren İmamoğlu, önemli medya kuruluşlarının isimlerini tek tek sayarak bu şirketleri yöneten ailelere yüklendi.

İmamoğlu şunları söyledi:

"Buradan sesimi duyurmak istiyorum. Medya insanları bilgi alma haklarını korumak zorundadır. Bazı medya kanallarını anladık, onları bir kenara koyuyorum. Anadolu Ajansı da dahil. Ama bazı aileler, bazı iş insanları var ki onlarca yıl ailelerinin büyüklerinin kurduğu, bugüne getirip taşıdıkları soyadlarıyla Türkiye'ye örnek olmuş iş insanları var. Ben onların patronluğunu yaptığı medya kanallarında sesimin kısılmasını, onlar adına değil, geçmişleri adına, aileleri adına, üzüntüyle takip ediyorum.

Rakibimiz adına 10 kişi konuşuyor, her birini naklen veriyorlar. Benim de onlara cevabım var, beni neden göstermiyorsunuz? Ben basın açıklaması yapıyorum, rakibimiz adına konuşanların cevabını yayınlıyor benimkini yayınlamıyor. Benim söylediğimi insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilir? Böyle adalet olur mu? İsim veriyorum; NTV'yi Şahenk ailesini, Habertürk'ü Ciner ailesini, CNN Türk'ü, Demirören ailesini takip ediyorum... İş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim. Bizi daha fazla dünyaya rezil etmeyin."

SÖZLERİ SANSÜRLENDİ


İmamoğlu'nun bu sözleri sonrası söz konusu ailelere ait haber siteleri, İmamoğlu'nun kendilerini eleştiren sözlerini sansürledi, Diğer sözleri yayınlandı, bu sözler yayınlanmadı.