Merdan Yanardağ'dan Ahmet Hakan'a sert yanıt!

TELE1'in genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ, Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısında Sedef Kabaş'ın programına yaptığı eleştirilere cevap verdi.

2651 okunma

TELE1 kanalının genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ, köşe yazısında Sedef Kabaş'ın Ekrem İmamoğlu'nu konuk ettiği programı eleştiren Ahmet Hakan'a cevap verdi.
 
Hürriyet'in genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, gazeteci Sedef Kabaş'ın TELE1 ekranlarında yayınlanan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu konuk ettiği programındaki tavırları için 'yalakalığın incelikleri' ve 'yalakalık sanatı' ifadelerini kullanmıştı.
 
TELE1'in genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ da, Ahmet Hakan'ın bu ifadelerine Twitter hesabından yaptığı açıklamayla cevap verdi.
 
Merdan Yanardağ, Ahmet Hakan'a "yalakalık sizin mesleğiniz" diye seslenerek, Hürriyet'in Demirören Grubu'na geçtikten sonra düşen tirajlarına vurgu yaptı.
 
Yanardağ, "Belediyeler ve kamu bankalarından aldığınız usulsüz reklamların -ki listeyi de açıkladık- hesabını verin önce" dedi ve Sedef Kabaş'ın tavırlarını nezaket olarak yorumladı.
 
Merdağ Yanardağ Twitter'dan şunları yazdı:
 
"İGDAŞ iftirası boşa çıkınca, bu kez TELE 1'de Sedef Kabaş'ın İmamoğlu ile yaptığı programı dillerine dolayan soytarılar, cinlik yapıp kavramları tersine çevirerek suni bir "yandaş-yalaka" üretmeye çalışıyor. Boşa uğraşmayın, tutmaz. Nezaket ile yalakalık arasındaki farktır bu.
 
Düşmanca da olsa, Sedef Kabaş ya da TELE 1'e yönelik seviyeli her eleştirinin başımızın üstünde yeri var. Ancak, küfür, kadın kimliği üzerinden hakaret, aklasızca taciz ve tecavüz imaları hakkında tek laf etmeyen Ahmet Hakan, gerçek yalakalık ve sinsi yandaşlığın somut ifadesidir...
 
Soytarılar kervanına son olarak katılan Ahmet Hakan'a son söz; yalakalık sizin mesleğiniz.. Hürriyet grubu el değiştirince, -tirajı 30-35 bina kadar düşürdünüz- belediyeler ve kamu bankalarından aldığınız usulsüz reklamların -ki listeyi de açıkladık- hesabını verin önce."