Murat Boz: "Kimsenin haberi yoktu"

Şarkıcı Murat Boz, Kanal D'de yayınlanan '2. Sayfa' programına telefonla bağlandı. Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) yaptığı 250 bin lira bağışla takdir toplayan popçu, merak edilenleri anlattı.

2127 okunma
"KİMSE DUYSUN İSTEMEDİM"

Türk Eğitim Vakfı’na yaptığı 250 bin lira yardımla çok konuşulan Murat Boz, '2. Sayfa' canlı yayınında, "Amacım yardımı sessiz sedasız yapmaktı. Bu konuları çok dillendirip konuşmak istemiyorum. Hala daha çekinerek konuşuyorum. Annem öğretmen biliyorsunuz? Zorluk nedir biliyoruz. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Annem öğretmen, babam işçi. Orta halli bir aileyiz. Zorluk yaşadık, ‘çok zor günlerden, bu günlere geldim’ diyemem ama bizim de sorunlarımız oldu. Çok ama çok büyük problemlerle uğraşan insanlar var, biraz ‘Kendi sorunlarımızı bırakıp’ onlara yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. Kimsenin haberi yoktu, ailemin de dâhil. İçimden gelen bir şeydi. Annem de haberlerden öğrendi" ifadelerini kullandı.

Yakışıklı şarkıcı, "Vakfın bir sistemi var, meblağı görünce belki bir yanlışlık vardır diye aramak durumundalar. Meblağı teyit etmek için beni aradılar, ben de doğruladım" şeklinde konuştu.

"BİREBİR OLMUŞ"

Geçtiğimiz günlerde kendisi için yapılan balmumu heykeli hakkında duygularını dile getiren Murat Boz, "Figürü birebir yaptılar, boyum o kadar. Bu teklif geldiğinde bir garip hissetim kendimi. Çünkü figürün açılış gününde inanamadım. Benimle görüştüler, yapım aşaması başladı. ‘Nerede duracak, figür?’ dedim. ‘Beyonce, Mazhar-Fuat-Özkan onların yanında duracak’ dediler. Ben de ‘benimki bodrumda dursun’ dedim. (Gülüyor) Kıyafetleri ben verdim, konserimde giydiğim kıyafetler. Çok güzel yapmışlar. Teşekkür ederim" açıklamasını yaptı.