Murat Genç'e Melih Gökçek'ten milyarlık ihaleler verilmiş!

Boşanma protokolünde Murat Genç’in 2017'de boşandığı eşine ’10 yılda 10 milyon pound ve ayda 130 bin lira nafaka, İstanbul, Ankara ve Ayvalık’ta birer ev, Dikmen’de 35 gayrimenkul, yat ve 15 gün önceden bildirmek koşuluyla jet kullanımı’ vereceği dikkati çekmişti.

579 okunma

MELİH GÖKÇEK VE GİZLİ ORTAĞI OLDUĞU İDDİA EDİLEN GENÇ AİLESİNE MİLYARLIK İHALELER VERMİŞ!

Sahibi Hüseyin Genç, Nadire Genç ve Oğul Murat Genç...

Ankara Büyükşehir Belediye şirketlerinden Bel Beton'un hisselerinin tamamı, Belediye Encümeni (08.12.2011 tarih ve 1660 sayılı) kararı ile 12.5 milyon dolar teklif veren Genç İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ye satıldı. Özelleştirmeye ilişkin karar, Ocak 2012'de Resmi Gazete'de ilan edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin devrik başkanı Melih Gökçek döneminde belediye bünyesindeki 15 milyon TL sermayeli Beton A.Ş. 12 milyon dolara özelleştirildi.

Belbeton'u satın alan Hüseyin Genç bir dönem Melih Gökçek'in üye olduğu Demokrat Parti'nin Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi.

Beton A.Ş.'yi yok pahasına alan Genç İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ne (26.09.2012 tarihinde) yani özelleştirmeden tam 7 ay sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından (2012/ 11340 ihale numarası ile) 186 milyon liralık "Ankara mücavir alanlarda kaldırım ve beton döşenmesi" işinin ihalesi verildi.

186 milyon lira!

Şirketi alan Genç, Ankara'da kaldırım, asfalt, beton, bariyer ve mezar taşı üretiminde tekel oldu.

Şirket özelleştirildikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 2012-2017 tarihleri arasında toplam 27 ihale aldı.

İhaleler toplamı ise 1 milyar 568 Bin TL.

BelBeton ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasındaki anlaşmaya göre yıllık karın yüzde ellisi Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne veriliyordu. Acaba 1 milyar 568 binin TL'nin ne kadarı kardır ?

Belediye ne kadar gelir kaybetmiştir ?

Devam edelim..

Genç İnşaat adı ile 2011-2017 tarihleri arasında Ankara Belediyesi iştiraki ANFA, ASKİ, İzbeton, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Manisa Belediyesi olmak üzere 14 ihale toplamı 164.2 milyon TL'lik ihaleler aldı.

Gökçek görevden istifa ettirilince çark dönmemeye başladı. Temel gelir kapısı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki işleri kesintiye uğrayan Beton A.Ş.'de bir yandan maaşlar aksarken diğer yandan işten çıkarmalar yaşandı.

Bu sıralarda…

MURAT GENÇ MAL MI KAÇIRDI?

Ankara, milyonluk boşanma davasını konuştu.

Murat Genç eşi Nazan Genç'ten 31 Temmuz 2017'de Gaziosmanpaşa 1. Aile Mahkemesi'nde boşandı.

Protokol gereğince 6.5 milyon dolar tazminat, 130 bin Euro nafaka, Dikmen'de 35 gayrimenkul verdi. Oğluna ayrıca 30 bin TL iştirak nafakası verecekti. Ulus/Etiler'deki lüks bir projedeki daire eşine verilecek, devir işlemi olmaz ise 3 milyon dolar verilecekti. Ayvalık'ta bir daire, Ankara'da oturdukları ev...

Protokole göre bu devir teslimler yerine getirilmez ise 45 milyon TL tazminat ödeyecekti.

Vay babam vay!

Bitmedi…

Murat Genç oğlunun adını taşıyan yatı eşine devredecek, Genç'in sahibi olduğu havayollarına ait uçak 15 gün önceden bildirilmek koşuluyla eski eşin kullanımına tahsis edilecekti. Uçağın tüm masrafları Murat Genç tarafından karşılanacaktı.

Peki.

Yukarıda yazdıklarımızı kim okusa normal bir boşanma olmadığını düşünür. İddialar da bu yönde zaten. mülkiyetler üzerinden bir boşanma oyunu çevriliyor.

Kaynak: Bakırköy Gazetesi

https://www.bakirkoygazetesi.com/murat-genc-e-melih-gokcek-ten-milyarlik-ihaleler-verilmis/10159/