PTT’nin yönetimine sınırsız benzin

PTT’de yöneticilerin makam araçlarına 120 depoya kadar benzin tahsis edildi. Genel müdür ve 5 yönetim kurulu üyesine ise sınırsız akaryakıt verildiği belirtildi.

Sözcü Gazetesi'nden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre yöneticilerine sağlanan ayrıcalıklarla sık sık gündeme gelen PTT bu kez akaryakıt tahsisi ile tartışma konusu oldu. Geçen yılı rekor zararla kapatan PTT'de yöneticilerin makam araçlarına yılda 120 depoya kadar benzin tahsis edildiği ortaya çıktı. PTT'nin genel müdürü, genel nüdür yardımcıları daire başkanları ve yönetim kurulu üyelerine makam araçlarında kullanmaları için yılda 6 bin litreye kadar akaryakıt verdiği belirtiliyor.

AYRICALIK GÜNDEME GELDİ

Buna göre, kurumun genel müdür için yılda 120 depo, genel müdür yardımcıları için 80 depo, daire başkanlarına 60 depo akaryakıt temin ediliyor. Aralarında Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ın da olduğu 5 Yönetim Kurulu üyesine ise sınırsız miktarda benzin tahsisi yapıldı. CHP Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, PTT yöneticilerine sağlanan benzin ayrıcalığını gündeme getirdi.

SINIRLAMA YOK

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu onayıyla bu yönde karar alındığını ifade eden Yavuzyılmaz, "2019 yılında genel müdür için yıllık 6 bin litre. Genel müdür yardımcıları için yıllık 4 bin litre. Daire başkanları için yıllık 3 bin litre akaryakıt tahsis edilmiştir. Yönetim kurulu başkan ve üyeleri için de yakıt tüketiminde sınırlama yok. Genel müdüre aylık tahsisin maliyeti 4 bin liraya yakın'' dedi.

Konular akaryakıt PTT