Robert De Niro İstanbul'da restoran açıyor

"Taksi Şoförü", "Baba", bu yıl vizyona giren "The Irıshman" ve daha birçok yapımla izleyicilerin gönlünde taht kuran Oscar'lı oyuncu Robert De Niro İstanbul'da restoran açıyor.

1825 okunma

Amerikalı oyuncu Robert De Niro İstanbul’da restoran açıyor. 1943 yılında New York’ta dünyaya gelen ve oynadığı filmlerle büyük başarılara imza atan Robert De Niro, ortağı oldu Matsuhisa restoranının İstanbul şubesini açmak için çalışmalara başladı.

1987 yılında Beverly Hills’de ilk Matsuhisa restoranını açan Şef Nobu, kısa zamanda Hollywood yıldızlarının favori restoranı ve şefi haline geldi. 1994’te Robert de Niro tarafından ikna edilen Şef Nobu’yu New York’taki ilk restoranlarını açmaya ikna edildi. Robert De Niro nun da ortağı olduğu restoran zinciri şimdi İstanbul’da şube açmaya hazırlanıyor.

Kendi mutfağında zamanla farklı ülkelerin esintilerine yer veren Şef Nobu, Türk mutfağı lezzetlerinin mutlaka kendi mutfağına gireceğini, dünya genelinde Nobu Restoran mutfaklarında lokal malzeme kullanımına dikkat ettiklerini belirtti.

Nobu lezzetlerine, Türk mutfağını dahil edebileceğini de ekledi.

Amerika, Avrupa, Meksika ve Karayipler, Orta Doğu ve Afrika, Pasifik Asya ve Güney Amerika’da 32 şehirde faaliyet gösteren Nobu, Peru’ya özel sos ve malzemeleri Japon mutfağına entegre ederek elde ettiği Şef Nobu’nun kendisine özgü stili ve dünyaya yayılan lezzetleriyle biliniyor.

İstanbul içerisinde hizmet verecek olan restoran 850 metrekarelik alanda ve 2 katlı olacak.