Sıcaklıklar 4 derece artacak

İç Anadolu, Karadeniz, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı ve Erzurum'un kuzeydoğu kesimleri ile gece saatlerinden sonra Trakya, Çanakkale ve İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

Sıcaklıklar 4 derece artacak
21 okunma
İHA'nın haberine göre Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ve Erzurum'un kuzeydoğu kesimleri ile gece saatlerinden sonra Trakya ile Çanakkale ve İstanbul çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, Trakya'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara:
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19

İzmir: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 23

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu 26

Antalya: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 22

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 23