Soygun parasıyla alem yaptı

Ataşehir'de, ameliyat maskesiyle geldiği banka şubesinde güvenlikçinin silahını aldıktan sonra 13 bin 680 lirayla kaçan zanlı yakalandı.

1795 okunma

Yüzünde ameliyat maskesi ile banka şubesine giren bir kişi belindeki kuru sıkı tabancayı çıkartarak güvenlikçiyi etkisiz hale getirdi. Güvenlikçinin silahını da alan zanlı, elindeki poşeti banka görevlisine verip, paraları doldurmasını istedi. 13 bin 680 lirayla kaçan zanlının yakalanması için polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Soygun anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken, polis şahsın taktığı ameliyat maskesinden yola çıkarak yakınlardaki bir eczanenin de güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.

Yapılan incelemede zanlının ameliyat maskesi alırken de güvenlik kamerasınca görüntülendiği belirlendi. Çalışmalarını sürdüren polis, kimliğini belirlediği T.Z.'nin peşine düştü. Yapılan araştırmaların sonunda zanlı yakalandı. T.Z.'nin çaldığı soygunun ardından iki kadınla birlikte Kadıköy'deki 5 yıldızlı bir otelde alem yaptığı öğrenildi. Zanlının kadınlarla birlikte otelin asansöründe güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği de ortaya çıktı. Zanlının çaldığı paraların bin 500 lirasını otele verdiği, bir kısmıyla da borçlarını ödediği öğrenildi. Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.