Uçankuş Tv çalışanlarından yeni açıklama!

UçanKuş Tv çalışanları sosyal medyada yeni bir açıklama yayınladı.

Uçankuş Tv çalışanlarından yeni açıklama!

MedyaRadar'ın haberine göre oluşturdukları topluluk (@ucankustvcalisanlari) platformundan mağduriyetlerini duyurmaya çalışan basın emekçileri, yaşadıkları sıkıntılı süreci dile getirdi.

İşte o açıklama:

“UÇAN KUŞUN DAĞILMA SÜRECİ”

İyi günler değerli arkadaşlar ve dostlar,

Kendimizi doğru ifade edebilmek ve yalan yanlış bilgilendirmelerin önüne geçebilmek adına bu platformu oluşturduk.

UçanKuş TV‘nin dağılma süreci, bazı kişilerin iddia ettiği gibi sadece bir iki ay maaş alınamadığı için çalışanların iş yerlerine sırt çevirip “onların” en hafif tabiri ile hainlik ettikleri bir süreç değildir.

Bu süreç ; Mart ayının başında ortaya çıktığı ana kadar haberimizin olmadığı, sıkıntılı bir ortaklığın yansımaları sonucu tamamen bizim dışımızda gelişen bir süreçtir.

Bu süreç ; olaylar başladığında şirket yönetiminin başında olan kişilerin ortadan kayboldukları ve sadece bazı kişilere “işinize devam edin, geleceğiz, merak etmeyin” diyerek kenara çekildikleri, çalışanlarınsa ekrana herhangi bir olumsuzluk yansıtmamak için işlerine canla başla devam etmeye çalıştıkları bir süreçtir.

Bu süreç ; Ortaklar arasındaki anlaşmazlığın uzlaşma yolu ile çözülemeyeceğinin sinyallerini gördüğümüz, düzgün açıklamaların yapılmayıp hakaretlere maruz bırakıldığımız bir süreçtir.

Bu süreç ; İşe gidip gelmeye yol parası bulmaya bile zorlanırken, servislerin ve yemekhanenin doğru düzgün çalıştırılamadığı, ailelerimizin ne yiyeceğini düşünürken, çalıştığımız süre boyunca tek patronumuz sandığımız kişinin, sosyal medya üzerinden alaycı bir tavırla sahip olduğu zenginliği pervasızca sergilemekten imtina etmediği bir süreçtir.

Bu süreç ; Çalışan arkadaşlarımızın yaşadıkları zorluklardan dolayı birbirleri ile sürekli tartışmaya başladıkları bir süreçtir.

Bu süreç ; Arkadaşlarımızın hayatlarını devam ettirmek adına kararlar aldıkları, kiminin haklarını mahkeme yolu ile aramaya, kimininse koşullara bir süre daha dayanarak işi sürdürmeye devam ettikleri bir süreçtir.

Bu süreç ; Çalışmanın sadece para almaktan ibaret olmadığını düşünüp, herkes için yasal çerçevede insanca çalışma koşulları talep eden bizlerin, kişilere değil çalışmakta olduğumuz şirkete dava açıp haklarımızı almaya çalıştığımız süreçtir.

Süreçle ilgili anlatılabilecek söylenecek daha çok şeyler olabilir. Ancak bizlere yaşatılanlar ve maruz kaldığımız sıkıntı ve hakaretleri kısaca dile getirip sizleri kendi adımıza bilgilendirmek istedik.

Tek dileğimiz tüm çalışanların emeklerinin karşılığını alabildikleri herkes için insani koşullarda çalışma ortamlarının sağlanabilmesi.

HAYAT HEPİMİZE MUTLU VE HUZURLU GÜNLER GETİRSİN…"


Kaynak: Medyaradar