Ücretini alamayan Erdal Beşikçioğlu dava açtı!

'Müslüm' filmi ile Muhterem Nur'la, 'Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu' filmiyle unutulmaz sporcunun kızlarıyla mahkemelik olan Dijital Sanatlar Yapımevi'nin sahibi Mustafa Uslu, şimdi de Erdal Beşikçioğlu ile karşı karşıya geldi.

18621 okunma

Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre 'Çiçero' filminin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, Dijital Sanatlar Yapımevi şirketinin sahibi Mustafa Uslu ile davalık oldu.

Beşikçioğlu filmdeki oyunculuk ücretini ödenmediğini ileri sürerek Dijital Sanatlar Yapım Evi hakkında 277 bin TL’lik icra takibi başlattı. İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvuran ünlü oyuncunun avukatı, yapımcı Mustafa Uslu’nun şirketi hakkında haciz işlemleri başlattı.

BU İLK DAVA DEĞİL

Mustafa Uslu’nun daha önce çektiği Müslüm filminde de Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’la karşı karşıya gelmişti. Muhterem Nur, “Filmden para almadığını” belirterek Uslu’ya dava açacağını söylemişti.

“MUSTAFA USLU BABAMI DOLANDIRDI”

Naim Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin, “Cep Herkülü: Naim” filminde kullanılan madalyaların geri verilmediği iddiasıyla Uslu’ya dava açmıştı. Ayla filminde hikâyesi anlatılan Süleyman Dilbirliği’nin kızı Sebahat Dilbirliği de “Mustafa Uslu babamı dolandırdı” iddiasında bulunmuştu.

İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’na çalışan casus Elyesa Bazna’nın üç kızı da Çiçero filminin kendilerinden izin alınmadan çekildiği gerekçesiyle mahkemeye başvurmuş, Uslu’dan 100 bin TL tazminat istemişti.