YAŞAM HABERLERİ

17 yaşındaki kızdan günlerdir haber yok!

17 yaşındaki kızdan günlerdir haber yok!

Mardin'in Yeşilli İlçesi’nde evinin önünden bir araca zorla bindirilerek kaçırıldığı belirtilen 17 yaşındaki H.S.’den 6 gündür haber alınamıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre ailesi, komşuları evli 7 kız çocuğu babası 55 yaşındaki M.A.S.’nin erkek çocuğunun olmadığını söyleyerek bir ay önce kızlarını evlenmek için istediğini, ancak talebi geri çevirdiklerini belirterek, bu kişiden şikayetçi oldu. Şüpheli M.A.S’nin ailesi ile birlikte oturdukları evleri terk ettiği ortaya çıktı.

Yeşilli İlçesi’ne bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan H.S., görgü tanıklarının ifadelerine göre 3 Şubat Cuma günü akşam saatlerinde evlerinin önünde duran bir araca zorla bindirilerek kaçırıldı. Olayı polise bildirdiklerini belirten baba Muhsin Semin, kalp hastası olduğunu ve hastaneye kontrole gittiği sırada kızının kaçırıldığını söyledi. Baba Semin, kızını daha önce istemeye gelen M.A.S., tarafından kaçırıldığını belirterek, "Çocuğumuzun bulunmasını istiyoruz. Onu kaçıran, onun dengi olsaydı ve kızım isteseydi, 18 yaşına geldiğinde evlensin derdim. Ama hem yaşı büyük, hem de zorla kaçırarak nasıl böyle bir şey yapabiliyor?

ADAM EVLİ, 7 KIZ ÇOCUĞU VAR

Adam evli 7 kız çocuğu sahibi. Bizim eve gelip, ’Erkek oğlum olmuyor’ diye kızımı kendisine istemiş. Biz de kızımın hem yaşı küçük, hem de o da kendisi istemiyor diye olmaz demiştik. Cuma günü bütün erkekler Cuma namazında iken eve bir telefon geliyor. Kızım H.S.,’ye ’Aşın var kimliğini al sağlık ocağına gel’ diyorlar. Kız evden çıkıp caddeye inince pusuda bekleyen bir araç içindeki 2 erkek bir de kadın kızı alıp arabanın içine atmak istiyorlar. Kız ne kadar çırpınıp duruyorsa, ilk hamlede onların elinden kurtulup kaçmaya çalışınca, ikinci hamlede üzerine atlıyorlar onu yakalamışlar, saçından çekip araca bindiriyorlar. Zaten kaçırdıkları yerde saçından bir tutam saç ve eşarbı ile beraber cadde üzerinde bulduk. Ben onlardan şikayetçiyim. Kaçıranı da tanıyorum, bizim mahalledendir. Onları gören komşularımız var. 55 yaşındadır. Adı M.A.S.’dir. Kızımı onunla zorla evlenmesi için kaçırmıştır" 
diye konuştu.

"KIZIM BULUNSUN, ÇOCUK GELİN OLMASIN"

Kız kaçırma olaylarının gerede kaldığını da söyleyen baba Semin, "Bu çağda bunların olmaması lazımdı. Bunun çözülmesini istiyorum. Acımız büyüktür, bu acımın söndürülmesi için devletin valisinden, bakanından, başbakanından, Türkiye’nin büyüklerinden, devletin yetkililerden, Cumhurbaşkanı’ndan, hatta Cumhurbaşkanımız’ın eşi Emine Erdoğan’dan yardım istiyorum. Kızımı kaçıranlar belli. Kızımın bulunması çalışmalarının hızlandırılmasını istiyorum. Kızım bir çocuk gelin olmasın. Bir an önce bu işe el atmalarını istiyorum" diye konuştu.

"KIZI YAŞINDAKİ KARDEŞİM KUMA YAPILMAK İÇİN KAÇIRILDI"

Görgü tanıkları ve komşularının ifadelerine göre kaçırılan H.S.,’nin ablası Sümeya Semin ise, kız kardeşinin zorla kaçırıldığını ve kuma yapılmak istendiğini belirtirek, "Allah rızası için kaçırılan kız kardeşimi yeniden yeryüzüne çıkarıp hasretimizi sonlandırsınlar. Kız kardeşim daha gencecik, daha küçük çocuktu. Onun hayalleri vardı. Onu hayallerinden ettiler. Başörtüsünü yerde görünce adeta dünyam başıma yıkıldı. Onu zorla kaçırdıkları, attığı çığlıkları duyan komşularımız var. Kardeşimi kapının önündeki başörtüsü ile başından yolunan saç tellerinden tanıdık. Onu saçlarından sürükleyip, zorla arabaya bindirip, kaçırmışlar" dedi.

Türkçe bilmediği için derdini Arapça anlatan anne Mehdiye Semin ise kızının bulunması için yetkililerden yardım istedi. Polis ve savcılığa yapılan şikayet üzerine ekiplerin H.S.,’yi kaçırdığı belirtilen 7 çocuk babası M.A.S’nin evine gittiği ancak söz konusu kişinin ailesi ile birlikte evlerinden ayrıldığı ve ortadan kayboldukları belirtildi. Polis ekipleri, H.S.’i kaçırdığı iddia edilen kişi ya da kişilerin bulunması için başlattığı çalışmaları sürdürüyor.


  • Bu Haberi