YAŞAM HABERLERİ

Genç kadını şaşkına çeviren şizofrenik hata!

Genç kadını şaşkına çeviren şizofrenik hata!

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaşayan Mehtap Akkaya (47), muayene için gittiği hastanede, şizofreni ve diyabet hastası olduğunu öğrendi! Büyük şaşkınlık yaşayan Akkaya'nın, kimlik numarasının aynı isimde başka bir kadına verildiği ortaya çıktı.

HUZUREVİNDE BULDU

Yeni Asır'ın haberine göre
evli ve bir çocuk annesi tıbbi mümessil Mehtap Akkaya, 2012 yılında Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne muayene olmak için gitti. Doktorun kan tahlili istemesi üzerine kan alma birimine giden Akkaya'ya, kayıtlarda hem diyabet hem de şizofreni raporunun bulunduğunu söylendi. Raporlardaki kimlik numarası ve ismin kendisine ait olduğunu gören Akkaya, durumu araştırınca raporlardaki kişinin 2004 yılında Alsancak'ta polis tarafından sokakta bulunan kimsesiz bir kadın olduğunu öğrendi.

Polisin bulduğu kadının, adının Mehtap Akkaya olduğunu söylemesi üzerine çıkartılan kimliğe Mehtap Akkaya'nın kimlik numarasının verildiği ortaya çıktı.

Basın Sitesi Huzurevi'ne yerleştirilen kadının yanına giden Akkaya, raporlardaki kişinin bu kadın olduğunu anlayınca Karabağlar Nüfus Müdürlüğü'nde yapılan hatayı düzelttirdi. Huzurevinde yaşayan Mehtap Akkaya'ya da (57) yeni kimlik verildi.

'YERİNE OY KULLANMIŞIM'

Ancak sorun bununla bitmedi. Hatanın SGK kayıtlarında düzeltilmediğini söyleyen Akkaya, şunları söyledi: "Hastanede hala şizofreni ve diyabet hastası görünüyorum. Rahatsızlanıp hastaneye baygın olarak gitsem, bana insülin bile yapabilirler. Sürekli araç kullanan biriyim. Trafikte polis durdursa ya da işyerim benden rapor istese, şizofreni hastası olduğum için işimden olurum.

Bu hata nasıl yapıldı bilmiyorum ama bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca bu kişi 2004 - 2012 yılları arasında benim sağlık haklarımdan yararlanmış. Bankadan adıma para çekebilir, hatta suç işleyebilirdi. Hatayı yapanlardan şikayetçi olacağım."


Kimlik numarasının diğer kadına verildiği tarihten 2012 yılına kadar 2 seçimde Karşıyaka'da oturmasına rağmen Karabağlar'daki Huzurevi'nde oy kullandığını belirten Akkaya, "Seçim dönemleri böyle hataların yapılabileceğini düşünerek hiç üzerinde durmadım. Oyumu kullandım. Sonradan anladım ki bu kişinin yerine oy kullanmışım" diye konuştu.

'ZATEN HASTANEDE YATIYORSUN'

Yapılan hatadan dolayı sürekli mağdur olduğunu ifade eden Akkaya, "Şubat ayı içerisinde mamografi çektirmek için Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittim. Kayıt yaptırmak istediğim sırada bana bir hafta önce ameliyat olduğumu ve hastanede yattığımı söylediler. Beni hastaneye kabul etmediler. Anladım ki diğer Mehtap Akkaya ameliyat olmuş ve hastanede yatıyor" dedi.
  • Bu Haberi
Malatya'da alacak-verecek kavgasında kan aktı!
Uyumlu çift: Hatice Şendil-Burak Sağyaşar
Boğazından bıçaklanan genç hayata 2 gün tutunabildi
Nihal Candan yataktan paylaştı
Adnan Oktar grubuna işkence davasında ‘zaman aşımı' kararı
Acun Ilıcalı: "Şeyma’ya aman teklif gelmesin!"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kriz yok hepsi manipülasyon"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan flaş açıklama!
Aleyna Tilki'nin babasına icra şoku!
Düzyatan çiftinin Alara mutluluğu
Stockholm'de Süryani Kilisesi yakınında patlama
Yasak Elma setinde Talat Bulut'a özel karavan
Neslişah’ın annesi: "Hayatından endişe duyuyorum"
Eda Taşpınar'ın teni değil içi karardı!
AK Partili belediye başkanına silahlı saldırı!
Sinem Kobal'ın havası yerinde
İstanbul'daki alışveriş merkezinde korku dolu anlar
Seçkin Piriler'den Kıvılcım Ural'ın hamilelik haberine ilk yorum
Trump: "Rus uçağını Suriye düşürmüş olabilir"
Deren Talu yeni fotoğraflarıyla çok iddialı
Fransa’da park yeri yüzünden Ali’yi döverek öldürdüler
Demet Akalın canlı yayında son noktayı koydu
5 milyon TL'lik madeni çaldılar!..
Demet Akalın düğünde sahne aldı
Köpekten kaçarken 4 metre yüksekten düştü!
Pelin Akil ve Anıl Altan arasında neler oluyor?
İzmir’de hayatı zindan eden ‘koku’
Ece Erken: "Bıktım bu kadından"
Bu fotoğraftaki 5 kişi artık yaşamıyor!
Seçkin Piriler, Meral Kaplan'ı affetmedi!