Ünlü dizinin gerçek 'Martha'sından zehir zemberek sözler

Netflix’te yayınlanır yayınlanmaz milyonlarca kişinin izlediği ve büyük ilgi gören "Baby Reindeer" dizisinde takıntılı Martha karakterinin esinlenildiği Fiona Harvey ilk kez açıklama yaptı.

Ünlü dizinin gerçek 'Martha'sından zehir zemberek sözler

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre Netflix’in sansasyonel dizisi “Baby Reindeer”da, bir barda çalışan komedyene musallat olan ve onu rahatsız eden Martha Scott’ın ilham kaynağı avukat Fiona Harvey, Piers Morgan'ın “Uncensored” programına konuk oldu.
Ünlü dizinin gerçek 'Martha'sından zehir zemberek sözlerDizinin, Jessica Gunning tarafından canlandırılan Martha adlı karakter tarafından takip edilen ve kurban olarak tasvir edilen başrol oyuncusu Richard Gadd'ın gerçek yaşam deneyimlerinden ilham aldığı söyleniyor.Ünlü dizinin gerçek 'Martha'sından zehir zemberek sözler - Resim : 2


“İnternette sapıklar beni takip etti, peşime düştü ve ölümle tehdit etti. Yani bu aslında bir seçim değildi. Bu duruma mecbur bırakıldım" diye açıkladı ve anında çevrimiçi şöhretin karanlık tarafını ve teşhir edilmenin kişisel maliyetini vurguladı.

Diziyi izleyip izlemediği sorulduğunda ise Harvey, diziyi izlemediğini, yalnızca dramatik mahkeme sahneleri ve kurgulanmış hukuki sonuçlar da dahil olmak üzere içeriğinden küçük parçalar duyduğunu ve buna itiraz ettiğini açıkladı.

Bu röportaj, onun hikayeyle olan iddia edilen bağlantısı hakkında ilk halka açık girişimini işaret ediyor.


Ünlü dizinin gerçek 'Martha'sından zehir zemberek sözler - Resim : 3


18 Nisan'da gösterime giren dizi, sadece 26 günde 56,5 milyon izlenme sayısına ulaştı, bu da büyük popülaritesini ve insanların hikayeye olan merakını yansıtıyor.