RÖPORTAJ HABERLERİ

Selin Işık: "Oyunculukta sınırlarım yok!"

Selin Işık:

Selin Işık, ekranların parlayan isimlerinden…19 yaşındaki genç yetenek ‘Siyah İnci’ dizisinde oyunculuk performansı ve güzelliğiyle ön plana çıktı. Işık, başarısının sırrını ‘mesleğimi çok sevmek ve çok çalışmak’ olarak özetliyor.

Selin Işık'ın Akşam'da yayınlanan röportajı...

Kendinizden biraz bahseder misiniz? Oyunculuk kanınızda nasıl işledi?


19 yaşındayım. Beni oyunculuğa teşvik eden ve keşfetmemi sağlayan ailemdir. En başta ablam diyebilirim. Küçükken her cuma bizim tiyatro günümüzdü. Ablamla hep oyun izlemeye giderdik. Gidip gelmeler sonucunda bu işi sevmeye başladım. Yetenekli olmak için eğitimin şart olduğunu düşünerek, Devlet Tiyatroları sanatçıları başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda konservatuar, temel oyunculuk, sinema ve kamera önü oyunculuk, diksiyon, dans, şan ve tiyatro tarihiyle ilgili kurum eğitimleri aldım.

Oyunculuk sizin de kurduğunuz hayallerden biri miydi?

Evet! Oyunculuk küçüklükten beri en büyük hayalimdi. İşin içine yavaş yavaş girmeye başlayınca daha çok haz alıp hayallerinizi büyütüyorsunuz.

KENDİMİ BİR ANDA SETTE BULDUM

‘Siyah İnci’ dizisine nasıl dahil oldunuz?


Ankara’daki ilk projem bittikten sonra İstanbul’a geldim. ‘Siyah İnci’ ikinci projemdir. Kendimi sette buldum. Bunun için kendimi şanslı hissediyorum.

Dışarıda tepkiler ne yönde peki?

Gayet güzel tepkiler alıyorum. Mutluyum. Irmak karakterinin yaşadıklarına insanlar üzülüyor.

Oynadığınız rolü üzerinize yapacağından korkuyor musunuz?

Söylemek için daha çok erken, birçok karakteri tatmak istiyorum, üzerime yapışmasını istemem.

DAHA YOLUN BAŞINDAYIM

Oyunculukta bir sınırınız uç noktanız var mı?


Hayır! Her karakteri oynamaya çalışırım.

Başarıda güzellik mi şans mı daha etken?

Bence güzellik ilk başta çalışma kendini geliştirmek yeniliklere açık olmak sorgulamak gerçekten istemek en büyük etkenlerden bir tanesidir.

Kendinize nasıl bir kariyer planı çizdiniz?

Daha yolun çok çok başındayım. Kafamda bir sürü plan var. Tabi ilk başta akademik eğitimi almak istiyorum. Sonrasında çalışmak geliyor.

Önceliğim tiyatro ve sinema

Özel hayatınızda neler yapmaktan keyif alırsınız?


Sinema ve tiyatroya gitmek önceliklidir. Yürüyüş yapmayı çok severim ve tabii bunları ailenle ve sevdiklerinle yapmanın keyfi bir başka oluyor. 
  • Bu Haberi