2 milyonluk boşanma davasında 'uzaylı vakıf' detayı!

Bağdat Polat, 5 yıl önce Dünya Kardeşler Birliği Mevlana Yüce Vakfı’na üye olan eşi Metin Polat’a boşanma davası açtı, şöyle dedi: “Ölsem bile bu dernekten vazgeçmem diyerek psikolojik baskı yapmaktadır. Derneği bırakmasını istediğimde ise boğazımı sıkarak fiziksel şiddet uygulamıştır.”

Hürriyet Gazetesi'nden Özge Eğrikar'ın haberine göre İstanbul Aile Mahkemesi’ndeki Dava dosyasına göre, Bağdat Polat ile Metin Polat 2003 yılında evlendi.

Çiftin bu evliliklerinden iki çocukları oldu. Bağdat Polat’ın iddialarına göre, hayatları eşinin 5 yıl önce Dünya Kardeşler Birliği Mevlana Yüce Vakfı’na üye olmasıyla baştan sona değişti. Eşi aralarındaki hiçbir sorunu önemsememeye başladı, tüm enerjisini ve zamanını Dernek için harcadı. Bağdat Polat sohbetleri sırasında eşinin, derneğin yayınladığı Bilgi Kitabı isimli kitabın Kuran-ı Kerim’den üstün olduğunu ve dünyaya ait olmayan kozmik enerjiler olduğunu anlattığını ileri sürdü. Metin Polat dernekten ayrılmasını isteyen eşine de ‘Ölsem de bu dernekten vazgeçmem’ diye yanıt verdi.

Polat, eşinin saçma sapan, temeli olmayan şeylere kendisini inandırmaya çalıştığını dava dilekçesinde anlattı ...

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!