AHMET ELLİALTIOĞLU İHALEYE FESAT MI KARIŞTIRDI?

2015 tarihinde gündeme gelen Türkiye’nin en eski sanayicilerinden Ellialtıoğlu Ailesi’ne ait fabrika ve üzerinde bulunan arazi, kardeşler arasındaki anlaşmazlık nedeni ile mahkeme kararı ile satışa konulmuştu.

AHMET ELLİALTIOĞLU İHALEYE FESAT MI KARIŞTIRDI?

1 MİLYARLIK ARAZİ BUHAR MI OLDU? ELLİALTIOĞLU VAKFI YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET ELLİALTIOĞLU İHALEYE FESAT MI KARIŞTIRDI?

 

AHMET ELLİALTIOĞLU İHALEYE FESAT MI KARIŞTIRDI?

2015 tarihinde 1 Milyar TL değer biçilen 10 dönümlük arazi içinde ihaleye 3 Es İnşaat'ın sahibi Alp Gürün’de girince ihaleye fesat karıştı mı?

Aile birbrine girdi. Milyarlık arazi Ali Gürün’e kaldı.

Türkiye’nin ünlü sanayici ailelerinden olan Ellialtıoğlu Ailesindeki sır perdesi aralandı.

Olay 2015 tarihinde şu sekilde gelişti:

İddialara göre kardeşlerden biri olan Mahmut Ellialtıoğlu, İstanbul Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'nde etrafında dev gayrimenkul projelerinin yapıldığı bölgede bulunan 10 Bin 180 metre kare olan aile arazisindeki hissesini 10 milyon dolar karşılığında abisi Ahmet Ellialtıoğlu’na satma kararı aldı.

Ancak uyanıklık yaptığı iddia edilen kardeş Mahmut Ellialtıoğlu, abisinden 10 milyon dolar parayı almasına rağmen hissesini abisine devretmedi.

Ahmet Ellialtıoğlu ise konuyu o tarihlerde mahkemeye taşıdı. Mahkeme ise, milyonluk araziyi ihale usulü ile satma kararı verdi.

İddialara göre milyonluk arazi ihale ile satışa çıkmadan önce 3-Es İnşaatın sahibi işadamı Alp Gürün, kardeşine 10 milyon dolar kaptıran Ahmet Ellialtıoğlu ile bir araya geldi.

1 MİLYARLIK ARAZİ BUHAR MI OLDU?

 

AHMET ELLİALTIOĞLU İHALEYE FESAT MI KARIŞTIRDI? - Resim : 2

Ellialtıoğlu, işadamı Gürün’e ”Parasını ben vereyim ihaleye birlikte girelim, başkası ihaleye girmesin” deyip ucuza ihaleyi alıp proje yapmayı teklif etti. Alp Gürün ise teklifi kabul etti mi?

İhale günü taraflar bir birlerini tanımıyormuş gibi ihaleye girdiler mi?

İhaleyi 3 Es inşaatın sahibi işadamı Alp Gürün aldı. İhale sonrası Ahmet Ellialtıoğlu ortak olduğunu düşündüğü Alp Gürün’ü aradı, ancak Gürün ihaleyi kendisinin aldığını dile getirdi ve Elleialtıoğlu’nu saf dışı bıraktı mı?

Kardeşine kumpas kurarak Alp Gürün ile anlaşan ve ihaleye fesat karıştıran Ahmet Elleialtıoğlu kısa süreli yaşadığı şok sonrası vakfın yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda City Center Otel'in işletmecisi olan Süleyman Karadayı’yı aracı kılarak Alp Gürün ile görüşme sağlamasını söyledi mi?

Karadayı ise, Gürün’e görüşme teklifini iletti.

Ancak Gürün ”Benim görüşecek bir şeyim yok, Arazileri Satışa Çıktı bende satın aldım” diyerek görüşme kapısını kapattı mı?

İddiaya göre kardeşine kumpas kurarak 3-Es inşaatın sahibi işadamı Alp Gürün ile anlaşarak ihaleye fesat karıştıran Ahmet Ellialtıoğlu’nun planı patladı mı?

3-Es İnşaatın Sahibi Alp Gürün ise ortak olarak girdiği ihaleden aldığı milyonluk arazide Ahmet Ellialtıoğlu’nu saf dışı bırakarak araziye milyar Dolarlık Residance projesi yaptı mı?

Kaynak: https://www.noktabursa.com.tr/2023/08/09/ailesinin-arazisini-mi-kaptirdi-1-milyarlik-arazi-buhar-mi-oldu/