Barış Yarkadaş'tan Mine Tozlu Sineren bombası!

Gazeteci Barış Yarkadaş, rüşvet iddialarıyla gündeme gelen Mine Tozlu Sineren’in CİMER’e yaptığı başvurunun peşine düştü. Yarkadaş, edindiği bilgileri twit hesabında paylaştı.

Barış Yarkadaş'tan Mine Tozlu Sineren bombası!

MedyaRadar'ın haberine göre Sedat Peker'in, öne sürdüğü rüşvet ağı iddialarının odağındaki Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren, iddiaları kabul etmişti. Geçtiğimiz günelerde Halk TV canlı yayınına katılan Mine Tozlu Sineren, iş hayatı boyunca rüşvetle karşılaştığını ve bunları ilgili kurumlara bildirdiğini dile getirmişti.

Sineren, "Bu işi açmamı sağlayan SPK'ydı. Sedat Peker'in yazdıklarında doğru olmayan ufak tefek şeyler var. Zehra Taşkesenlioğlu vasıtasıyla rüşvet teklifinde bulunulduğunu CİMER'e ilettim" dedi.

Barış Yarkadaş, rüşvet iddialarıyla gündeme gelen Sineren’in CİMER’e yaptığı başvurunun peşine düştü.

Yarkadaş, edindiği bilgileri twit hesabında paylaştı.

Barış Yarkadaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

'Dün gece @tv100’de yayımlanan Taksim Meydanı’nda, “Mine Tozlu Sineren, rüşvet iddialarıyla ilgili olarak CİMER’e başvurmasına rağmen dilekçesine cevap verilmediği ve işlem yapılmadığını söylüyor” ifadesini kullandım.

Yine aynı programda, Mine Tozlu Sineren’in bunca rüşvet iddiasına rağmen savcılığa başvurmamış olmasınıa da dikkat çektim. Bugün ise yeni bilgilere ulaştım.

Mine Tozlu Sineren, iddialara ilişkin olarak, 20 Temmuz günü CİMER’e başvuruyor. 11 Ağustos günü ise sonu 9 20 ile biten telefonundan CİMER bünyesindeki Yavuz Selim Polis Merkezi Amirliği’nce aranıyor. Başvurusu doğrultusunda polis merkezine davet ediliyor.

Mine Hanım bu görüşmede “Sağlık sorunlarımdan dolayı şu an gelemem” diyor. Polis Merkezi Amirliği de bu görüşmeye istinaden istediği polis merkezine gidip başvuru yapabileceğini aktarıyor.

tv100’deki yayında gündeme getirdiğim için, meselenin CİMER’le ilgili kısmına dair bu bilgiyi sizinle de paylaşmak istedim.'