Beşiktaş'ta Bilal Başaçıkoğlu sesleri

Beşiktaş’ın teknik patronu, Kayserispor'un 23 yaşındaki yetenekli oyuncusu Bilal Başaçıkoğlu’nun ara transfer döneminde kadroya katılmasını istedi.

Beşiktaş'ta Bilal Başaçıkoğlu sesleri
71 okunma
Türkiye Gazetesi'nden Murad Tamer'in haberine göre Beşiktaş, Kayserispor'u mağlup ederken sahadaki bir isim akıllara kazandı. Sarı-kırmızılıların 23 yaşındaki futbolcusu Bilal Başaçıkoğlu, Vodafone Park'taki oyunuyla parmak ısırttı. Topla olan uyumunun yanı sıra, 1.79'luk boyuna rağmen güçlü yapısıyla da fizik olarak kendisinden üstün rakiplerinden de altta kalmayan 23 yaşındaki oyuncunun, Pepe ile girdiği omuz omuza mücadeleyi kazanması şaşırtıcıydı. Maç içinde her iki kanatta da başarıyla forma giyen Bilal, en çok Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in dikkatini çekti.

Tecrübeli teknik adam, sezon sonu beklenmeden ara transfer döneminde Bilal Başaçıkoğlu'nun takıma kazandırılmasını çok istiyor.

Orman takıldı

Hızı, top tekniği ve çalımlarıyla âdeta 'genç Quaresma' gibi gözüken 23 yaşındaki Bilal için yönetimin çalışmaya başlaması bekleniyor. Fenerbahçeli yöneticilerin de 4. haftadaki Kadıköy'deki maçtan sonra Kayserispor Başkanı Erol Bedir'e sorduğu Bilal Başaçıkoğlu'nun transferinde Beşiktaş bir adım daha önde gözüküyor. Sezon öncesinde siyah-beyazlı yöneticiler, Kayserispor'un devrede olduğu öğrenilince genç yıldızın transferinden vazgeçerek büyük bir jeste imza atmıştı. Hatta cumartesi günü oynanan Kayserispor maçından sonra Başkan Orman'ın, Erol Bedir'e "İyi ki biz devreden çıkmışız da Bilal'i almışsınız. Çok iyi oynuyor" diyerek espri yaptığı öğrenildi.

Benim yerim saha!

Sezon başı satışı gündeme gelen isimlerdendi Vagner Love. Negredo'nun ayrılığı sonrası Larin ile ön plana çıkan Brezilyalı, Kayseri maçında 11'de başladı ve bu şansı da her anlamda iyi kullandı. Hırsı ve isteğini takım arkadaşlarına bile kızarak gösteren sambacı güzel bir gole imza atarken mücadelesiyle "Benim yerim saha" dedi. Ki maç sonunda da "Ben sahada kalmak istiyorum" söylemiyle hocası Şenol Güneş'e mesaj verir gibiydi.
Konular Spor Haberleri