‘Borsanın imparatoruyum‘ deyip dolandırdı!

‘Borsanın imparatoruyum‘ diye 2 milyonluk vurgun yapan Süleyman German, tutuklanarak cezaevine konuldu. Polisin takip ettiği German’ın, yatırımcıların gözünü boyamak için lüks otomobil ve ofis kiraladığı ortaya çıktı.

‘Borsanın imparatoruyum‘ deyip dolandırdı!
434 okunma
Akşam'dan Levent Albayrak'ın haberine göre ‘Borsanın imparatoruyum‘ diye 2 milyonluk vurgun yapan Süleyman German, tutuklanarak cezaevine konuldu. Polisin takip ettiği German’ın, yatırımcıların gözünü boyamak için lüks otomobil ve ofis kiraladığı ortaya çıktı.

Kendini finans dünyasının imparatoru olarak tanıtan dolandırıcı yakayı ele verdi. Ağına düşürmek istediği yatırımcıların gözünü lüks restoranlarda ağırlayarak boyayan German Finans'ın sahibi Süleyman German, hakkındaki şikâyetler üzerine Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından takibe alındı. Yapılan inceleme sonucu, German'ın topladığı paralarla borsa oynadığı; kendisine güvenen yatırımcıları ise "Hesaplarda hareket var, süper para kazanacağız" diyerek oyaladığı ortaya çıktı.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK

Gözaltına alınan sahte işadamı, 'borsada manipülasyon', 'nitelikli dolandırıcılık' iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaklaşık 2 milyon liralık vurgun yaptığı belirlenen Süleyman German'ın lüks otomobillerinin de kiralık olduğu ortaya çıktı.

German'ın Beşiktaş'ta tuttuğu lüks ofisine gelen yatırımcılara da "Tüm mal varlığımı borsa üzerinden yaptım. Sizlerin de bu hayatı sağlaması zor değil" diye konuştu.