Çağla Tuğaltay cinayetinde TBMM'de yasa teklifi hazırlığı!

Çağla Tuğaltay cinayetiyle ilgili canlı yayınında birden fazla ihbar geldiğini söyleyen Müge Anlı, TBMM'de Çağla Tuğaltay için yasa hazırlığı yapıldığı bilgisini aktardı.

Müge Anlı, Çağla Tuğaltay cinayetinin katil zanlısı hakkında "O gün konuşamayanlar, o gün bağlantı kuramayanlar. Bugün kurdukları bağlantıları aktardılar. Özellikle 3 kişinin isminin üzerinde duruluyor. İçlerinde biri var ki bu cinayetin işleniş şekli ve daha sonrasında yaptıklarıyla neredeyse birebir örtüşüyor" dedi.

Müge Anlı'nın canlı yayında yaptığı çağrının ardından TBMM'de Çağla Tuğaltay için yasa teklifi hazırlığı başladı. 20 yıllık zaman aşımı süresinin kaldırılması isteniyor...

Bundan tam 20 yıl önce okul dönüşü evlerinde boğazı kesilerek öldürülen 15 yaşındaki Çağla Tuğaltay'ın katilinden hala bir iz yok. Acılı anne Müge Anlı canlı yayınında zaman aşımına uğramak üzere olan dosya için yardım istedi. Çağla Tuğaltay abisi İlker Tuğaltay'ın odasında ölü halde bulunmuştu.

5 Haziran 2000'de İstanbul Şişli'deki evlerinde öldürülen 15 yaşındaki Çağla'nın katili 6 ay içinde bulunmazsa cinayet dosyası kapanacak. Çağla Tuğaltay'ın annesi Gülnur Saygı; Müge Anlı canlı yayınında, "Görgü tanığı varsa lütfen konuşsun" diyerek yardım istedi.

Konular Müge Anlı