Çalışan bayanların şıklığı

Çalışan bayanların şıklığı

Ünlü modacılar kıyafetlerini tasarlarken, iş kadınlarını da unutmamışlar. Prada, Burberry,Calvin Klein, Versace gibi dev markalar ofiste şık olmanın yolunu bizlere gösteriyorlar.
İşyerinizde gözalıcı olmak artık sandığınız kadar zor değil…
Bazı kadınlar işe giderken ne giyeceğini günler öncesinden tasarlarken bazıları hemen karar vermekten hoşlanırlar.

Çevremize baktığımızda yoğun iş temposu nedeniyle kıyafet seçimine fazla vakit ayıramayanların çoğunlukta olduğunu görmekteyiz. İş yaşamı sizi hızlı hareket etmeye zorlasa da ofisinizde şık ve gözalıcı olabilirsiniz.

İşte size birkaç öneri :

Öncelikle bu yıl modacılar ofiste çorap giymeyi kesinlikle yasaklıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar ve hatta dayanabilirseniz kışın bile çorap giymemeye özen gösterin.
İkinci olarak, kendinizi iş kadını havasına sokmak için ceket-etek-pantolon takım giymek zorunda değilsiniz. Pilili pantolonlara çoktan veda etmiş olmalısınız.
Artık pantolonlar düz paçalı.Marc Jacobs ve Helmut Lang 'ın pantolonları bu sene çok moda. Üstünüze ise, çok fazla göze çarpamayan, uçuk tonlarda hırka ve bluzları giyebilirsiniz.
Beyaz gömlek ise herzaman kurtarıcı görevini görür ve size ağır bir hava kazandırırken, dinamizminizden hiçbir şey kaybettirmez.
Üçüncüsü ve en önemlisi alışveriş yaparken paranızın büyük bölümünü çanta ve ayakkabıya ayırın.Doğru seçilmiş kaliteli bir çift ayakkabı, üzerinizdeki kıyafet nasıl olursa olsun, size bambaşka bir hava verecektir.
İş yerinde, özellikle yaz aylarında sandalalet ve arkası açık terlikler giymekten çekinmeyin.
Tekrar moda olan kırmızı ojeler ve güzel bir pedikür yapılmış ayaklarda sandalet iyi bir seçenek olabilir.


Siyah ve beyaz modasını ofisede taşıyabilirsiniz. Özellikle siyah - beyaz fular ceket takımlarınızda iddialı gözükebilir.


Konular moda