Can Ataklı: "Seçim kesin, erken mi süper erken mi?"

Usta gazeteci ve televizyoncu Can Ataklı, YouTube kanalından gündemi değerlendiriyor...

1882 okunma

Can Ataklı son açıklamalarında "Artık bir erken seçim geliyor. HDP'nin 'sine-i millet' sözünü etmesi ve ardından bir seçim istemesi ile Türkiye seçim havasına girdi. Bugüne kadar seçim sözü edilip de seçim olmadığını hiç tanık olmadık. Burada kararı Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Erdoğan verecek.

O da biliyor ki artık 2013'e kadar durumu idare etmesi mümkün değil. En geç gelecek yıl bu döneme kadar Türkiye bir seçime gitmek zorunda. Yine cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için mi sandık başına gidilecek yoksa tekrar parlamenter sisteme mi dönülecek? Şu an bana göre meçhul olan bu. Erdoğan hangisi daha işine gelecekse o sistemi seçecek.

Yani beklenenin aksine demokratik parlamenter sisteme dönüşü bizzat Erdoğan bile sağlayabilir. Bugünün ikinci konusu ise eski genelkurmay başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ölümü. Dolmabahçe zirvesinin asker tarafını temsil eden Büyükanıt sırlarıyla birlikte öteki dünyaya göç etti. umudum Büyükanıt'ın evlatlarına o görüşmede neler olduğunu anlatan bir yazıyı 'ölümümden sonra açıklayın' vasiyeti ile teslim etmiş olması." ifadelerinde bulundu.

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..