Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa için tarih verdi

“ÖNÜMÜZDEKİ YILIN İLK AYLARINDA”

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre yeni anayasa çalışmalarına değinen Erdoğan, “Yeni Anayasa konusundaki süreci de yakından takip ediyoruz. Cumhur İttifakındaki ortağımızla birlikte kendi hazırlığımızı yavaş yavaş şekillendiriyoruz. Her ne şekilde olursa olsun, önümüzdeki yılın ilk aylarında kendi hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız” dedi.

MUHALEFETE MÜZAKERE ÇAĞRISI

Erdoğan, “Diğer partilerin de Anayasa metinlerini önümüzdeki aylarda açıklamalarını bekliyoruz. Şayet hazırlanan bu taslakları müzakere etme ve ortak bir metin çıkarma imkanı ortaya çıkarsa Türkiye için büyük bir kazanç olacaktır. Ancak geçmişteki tecrübelerimiz ve halihazırda sergilenen üslup bize bu konuda çok da ümit vermiyor” ifadelerini kullandı.

YENİ YARGI PAKETİ

Erdoğan yeni yargı paketiyle ilgili de, “Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bu yeni paketi Meclisin gündemine getirecekler” dedi.