Recep Tayyip Erdoğan


Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Fiyat artışı zulmüne bizzat el koyacağım" Cumhurbaşkanı, market fiyatları ve kiralar için “ABD dönüşü, işin üzerine bizzat kendim de gideceğim. Yapacağımız denetimlerle fahiş fiyat zulmünün önüne geçeceğiz” dedi.
Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a sitem: "Tek cevap yok" İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 300 yeni otobüs için 90 milyon avroluk krediye 9 aydır Cumhurbaşkanlığı'nda onay çıkmayınca kendi öz sermayesi ile almak üzere ihaleye çıktığı metrobüs hattında kullanılacak toplam 160 otobüs için firmalarla sözleşme imzalandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19-22 Eylül'de BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, New York'taki Türk Evi'nin açılışını gerçekleştirmesi de bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan döviz rezervi ve enflasyon açıklaması Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada enflasyon mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Döviz rezervlerimiz özellikle ana muhalefetin burayı iyi dinlemesi lazım, 27 Ağustos itibariyle 118 milyar doları aşmış durumdadır" dedi.
Erdoğan: "Aşı konusunda zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aşı konusunda devlet olarak zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz. Aşı ile ilgili sosyal medyadan yayılan bilgi kirliliğine vatandaşlarımız itibar etmesin" dedi.
Kabine 5 gündem maddesiyle toplanıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak kabinede, “Okullar, Mu varyantı, TURKOVAC aşısı, yeni tedbirler ile Afganistan” konuları masaya yatırılacak.
Erdoğan'dan göçmen değerlendirmesi: "Hepsini geri göndereceğiz" Muhalefetin Afgan göçmenlerle ilgili iddiasına tepki gösteren Erdoğan “CHP yine yalan söylüyor. 300 bin Afgan göçmen geldi. Hepsini geri göndereceğiz. Türkiye daha fazla göçmen kabul edemez” dedi.