Doğu Perinçek'ten Hz. Muhammed'e ilişkin ifadeleriyle ilgili açıklama

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, Hz. Muhammed'le ilgili söylediği sözler üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Doğu Perinçek'ten Hz. Muhammed'e ilişkin ifadeleriyle ilgili açıklama

MedyaRadar'ın haberine göre Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Mekke'de tebliğde bulunduğu zaman kaç kişi Hz. Muhammed'e biat etti? Bir yılda ancak 40 kişiyi buldu. Biz hiç olmazsa 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız" sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Perinçek, "Burada bir tebliğ-siyaset kıyaslaması yok, anlayana tarih dersi var." dedi.

Perinçek, AKP özcüsü Ömer Çelik'in konuya ilişkin açıklamalarının yer aldığı bir haberin fotoğrafını paylaşarak ifadelerini savundu.

Perinçek sosyal medya hesabından şunları kaydetti:

'Dün bana Diyanetten bir yetkili telefon etti. Dedi ki; “Bizim ne anlattığımız değil nasıl anlaşıldığı önemlidir. Yanlış anlaşıldıysa hata bendedir.” Ben de dedim ki; 'Biz dürüst insanların anlayacağı gibi anlatıyoruz. Namuslu insanlar benim dediğimi bir türlü anlar'

Ne dedim konuşmamda? Hz. Muhammed, Atatürk, büyük davaların önderleriydi. Onlar çok az sayıda insanla mücadeleye başladılar, sonra çoğaldılar. Vatan Partisi de bu yoldan gidecek.

Bunu başka nasıl anlayabilirsiniz? Kimse doğru anlatılanı yanlış tefsir ederek bir şey kazanamaz.

Haklı bir dava çok az insanla başlar, sonra milyonları peşinden sürükler. Bu, Hz. Muhammed’e bir övgü. Korkacak bir şey yok.

Hz. Muhammed'in örnek gösterilmesi, onu sevenler tarafından ancak alkışlanır.

Burada bir tebliğ-siyaset kıyaslaması yok, anlayana tarih dersi var.'