Ebrar Karakurt önergesi 4 partinin oylarıyla reddedildi

A Milli Kadın Voleybol Takımı'ndan performansı ve başarılıyla göz dolduran Ebrar Karakurt'un isminin Susurluk'ta bir caddeye verilmesi için Belediye Meclisi'ne önerge verilmişti. Önerge AKP, CHP, MHP ve İYİ Partili üyelerin oylarıyla reddedildi.

Ebrar Karakurt önergesi 4 partinin oylarıyla reddedildi

Evrensel Gazetesi'nden Ramis Sağlam'ın haberine göre Balıkesirli Ebrar Karakurt’un isminin Balıkesir’in Susurluk ilçesinde bir caddeye verilmesi için CHP’li Meclis Üyesi Murat Kula geçen günlerde önerge vermişti.

Susurluk Belediyesi İmar Komisyonu 11 Eylül 2023 tarihinde yaptığı toplantıda Karakurt isminin “yeni açılacak” bir cadde veya sokağa verilmesi önerisi çarptırılarak “isim değişikliği” olarak değerlendirildi.

Komisyon raporunda, “Yapılacak bir isim değişikliğinin cadde ve sokak üzerinde bulunan işletmelerde adres değişikliğine neden olacağı, işletmelere ait yazarkasa, vergi levhası, oda kayıt suretleri ve iş yeri açma ruhsatları gibi belgelerin değişmesine sebep verecektir” denildi.

İmar Komisyonu’nda reddedilen Ebrar Karakurt önergesi 13 Eylül’de Susurluk Belediye Meclis’inin Eylül ayı 2. oturumunda görüşüldü.

İmar Komisyonu’nun çarpıtılarak değerlendirdiği rapor, CHP’li Meclis üyesi Kula’nın aleyhte oyuna karşılık, diğer meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.