Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

Eski spordan sorumlu devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz İstanbul Beşiktaş’taki evinde kızı tarafından ölü bulundu.

Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve Trabzonspor Kulübü'nün eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz vefat etti.

Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu


Bir dönem Trabzonspor Kulübü’nün de başkanlığını yapan Mehmet Ali Yılmaz’ın cansız bedeni, evine gelen kızı tarafından bulundu.Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu - Resim : 2


İlk incelemede, Yılmaz'ın ölümünde şüpheli bir durum tespit edilemediği öğrenildi.


DHAEski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu - Resim : 3

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

Mehmet Ali Yılmaz, 21 Ekim 1948 tarihinde, Trabzon’un Of ilçesi Gülderen Köyü’nde doğdu.

İstanbul’a taşındıkları için ortaokulu Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nda, liseyi de Haydarpaşa Lisesi’nde okudu. İnşaat mühendisi olarak iş hayatına atıldı. 

1973 yılında ‘TEK-ART’ adlı inşaat şirketini kurarak inşaat sektörüne girdi. 1978-1988 yılları arasında 10 defa vergi rekortmeni oldu.

1979 yılında Türkiye İthalat İhracat Bankasının (Titibank–İmpexbank) sahibi oldu. Basın sektörüne girerek 1983-1989 yılları arasında Güneş gazetesini yönetti.Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu - Resim : 41991-1995 yılları arasında DYP'den Trabzon milletvekili oldu. 49. ve 50. Dönem hükümetlerinde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev aldı.

Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanı olan Mehmet Ali Yılmaz, 1982-2001 yılları arasında, çeşitli dönemlerde Trabzonspor Kulübü Başkanlığı yaptı.
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu - Resim : 5Sacitaslan.com olarak Sayın Mehmet Ali Yılmaz beyefendiye Allah'tan rahmet; kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz...