Fatih Terim’den hem tebrik hem uyarı!

Tecrübeli teknik adam sona gelinen haftalarda neticenin önemine vurgu yaparken özellikle bireysel hatalara dikkat çekti ve telafisi olmayan haftalara girildiğinin altını çizdi.

Fatih Terim’den hem tebrik hem uyarı!
27 okunma
Türkiye Gazetesi'nden Burhan Can Terzi'nin haberine göre Aslan sahasında Kayserispor’u 3-1 devirip haftayı kayıpsız geçerken teknik direktör Fatih Terim’den hem tebrik hem de uyarı geldi! Galatasaray’ın başındayken her sene şampiyonluk mücadelesi veren ve kritik haftaları en iyi bilen, tecrübe edinen teknik adam olan Terim, skordan memnun. Ancak Terim’in dikkat çektiği noktalar da var. Kayserispor karşısında özellikle ilk devre verilen net fırsatlardan rahatsız olan Terim, bireysel hatalar konusunda da oyuncuları uyarıp telafisi olmayan bir sürece girildiğinin altını çiziyor. İmparator, defans oyuncularından “sıfır risk”le hareket etmelerini istiyor.

İşimize bakalım

Terim, hatalara yardımlaşarak çözüm bulabileceklerini belirtirken aynı zamanda da önlerine bakmaları gerektiğini söylüyor. Ligin geride kaldığını ve hafta içinde EY Malatyaspor ile oynayacakları kupa maçına odaklanmaları gerektiğini ifade eden Fatih Hoca iki kulvarda da mutlu sona ulaşacaklarına inanıyor. Şampiyonluk konusunda ipin kendilerinin elinde olmadığını vurgulayan Terim “Ancak biz işimize odaklanalım ve önümüze bakalım. Rakibimiz mutlaka takılacaktır. Bizim kayıpsız ilerlememiz gerekiyor” diyerek oyuncularını hedefe hazır tutuyor.
Konular Spor Haberleri