İlyas Salman: "Lütfen benden nefret etmeyin"

1903 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünyaya gelen ve insanlara yardımseverliği ile tanınan Elif Ana’nın hayat hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor.

İlyas Salman: "Lütfen benden nefret etmeyin"

Milliyet Gazetesi'nden Mesut Yılmaz'ın haberine göre 25 Kasım’da çekimlerine başlanacak filmin tanıtım toplantısı, önceki gün yönetmen ve oyuncuların katılımıyla CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi.

72 yaşındaki oyuncu İlyas Salman, filmde canlandıracağı kötü karakter nedeniyle şimdiden seyircilere seslenerek, "Filmden sonra lütfen benden nefret etmeyin” açıklamasını yaptı.

Usta oyuncu, "Çok konuştuğum zannedilir. İlk defa çok az konuşacağım. Elif Ana projesi karşıma getirildiğinde, 'Oynayabilir miyim?' diye düşünmedim. 'Oynarım' dedim. Her rolü oynarım" dedi.

Salman, "Hitler'i eleştiren bir filmde işkenceciyi de oynarım ama Hitler'i alkışlayan bir filmde dünyanın bütün dolarlarını, eurolarını önüme koysalar oynamam. Elif Ana analar dolusu Anadolu’nun yüreği geniş, yüreği zengin bir insanı. Onun projesinde kötü iyi ayrımı yapmadan rol almak mutluluk verici" ifadelerini kullandı.

İlyas Salman: "Lütfen benden nefret etmeyin"