Işıl Alben: "Bu vatanı asla bölemeyeceksiniz"

“Polis benim polisim, asker benim askerim... Vatanını satmayan, bayrağına sahip çıkan ülkemin her bireyi benim kardeşim. Vatan bütündür, bölünemez. Gencecik çocuklarımızın günahına girenleri Allah’a havale ediyorum...”

Işıl Alben: "Bu vatanı asla bölemeyeceksiniz"
866 okunma
Sabah'ta yer alan habere göre Türkiye'de yaşanan hain saldırı sırasında Rio Olimpiyatları'na hazırlık için Slovenya'da bulunan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın ve Galatasaray'ın kaptanı Işıl Alben, ülkede yaşanan darbe girişimine tepkisini sosyal medya hesabından verdi. İşte Işıl'ın FETÖ'cülere karşı ortaya koyduğu net tavır:

MEKANLARI CENNET OLSUN

"Çok şükür sonunda ülkemize gelebildik. Hissettiklerimi anlatacak kelime bulmakta daha önce hiç bu kadar zorlanmamıştım. Ve ülkemden uzakta olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. Devletime ve demokrasiye karşı gelen, benim TBMM'imi bombalayan, halkıma kurşun saçıp, tankla ezen haindir ve benim askerim değildir. Bu hain girişimde hayatını kaybeden şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Kim bu gencecik çocukların günahına girdiyse onları da Allah'a havale ediyorum.

AY-YILDIZ BENİM GURURUM

Bu vatan hepimizin, bayrak hepimizin. Polis de benim polisim asker de benim askerim. Vatanını satmayan, bayrağına sahip çıkan ülkemin her bireyi benim kardeşim. Ay-yıldızlı formamı hep gururla taşıdım. Her zaman gururla taşımaya devam edeceğim. Bayrağımızı göndere çektirmek için var gücümle çalışacağım. Benim ülkeme hizmetin bu ise bunu layıkı ile yapmaya gayret edeceğim. Bu zor günlerde birlik olup, hep beraber üstesinden geleceğiz. Anlayış, sevgi, saygı ve hoşgörü ile.... Vatan bir bütündür, bölünemez."
Konular Spor Haberleri