İsmail Ege Şaşmaz: "Barış'ın ailesiyle ömrüm boyunca görüşeceğim"

Yakışıklı oyuncu İsmail Ege Şaşmaz, genç yaşında aramızdan ayrılan müzisyen Barış Akarsu'nun hayatını konu alan "Barış Akarsu Merhaba" filminde sevilen sanatçıyı canlandırıyor.

İsmail Ege Şaşmaz: "Barış'ın ailesiyle ömrüm boyunca görüşeceğim"

Akşam Gazetesi'nden Ali Demirtaş'ın "Barış Akarsu'nun ailesiyle nasıl bir iletişim halindeydiniz?" sorusuna yanıt veren İsmail Ege Şaşmaz, "Bu film kesinleştiğinde ilk görüşmemi babası Selahattin Amca ile yaptım. Sağ olsun çok güzel karşıladı, ben oynayacağım için çok mutlu olduğunu söyledi.

Sonra sete başlamadan önce yapılan tüm çalışmalar dahilinde ben hazırdım artık. Saçım, dişlerimde lamine, sakal kesimim, kilom ile Barış'a çok daha benziyordum.

Yapım sete çıkmadan aileyle görüşmemi istemiyordu duygusal olarak etkileneceğimi düşündükleri için. Ailenin de etkilenmesini istemiyorlardı. Sonrasında biz yapımdan gizlice kız kardeşiyle buluştuk. Mert de vardı. Nesrin Abla beni gördüğü andan itibaren ağlama başladı.

İsmail Ege Şaşmaz: "Barış'ın ailesiyle ömrüm boyunca görüşeceğim"


Sarıldık ve çok duygusal bir an yaşadık. Çok güzel ve içtendi her şey. Sonrasında oturduk, rahatladık, konuşmaya başladık.


Çünlü yılların verdiği yorgunluğun enerjisini attı. Hala görüşüyoruz, telefonla konuşuyoruz.

Selahattin Baba manevi babam oldu, Nesrin Abla ablam oldu.

Çok güzel bir aile ilişkimiz var, ömrüm boyunca da görüşeceğim. Öte yandan benim ailem de durum çok farklıydı. Çünkü annem 23 yaşındayken onun da erkek kardeşi trafik kazasında vefat etti. Dayım 20 yaşındaydı. Bizim ailemizde de bir kardeş/evlat kaybı var.

Barış filmini anneme söylediğimde ağlamaya başladı mutluluktan ve duygu durumundan. Yaşım dayıma benzemesin diye büyütüldüm. Filmde de 'Barış'a çok benziyorsun yaşın benzemesin' diyorlar. Çünkü barış 28 yaşında vefat etti, ben de 28 yaşındayım. Bu kaderin bir cilvesi sanırım." ifadelerini kullanarak duygulandırdı.