KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ çalıştayına ev sahipliği yaptı

KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ adlı insan kaynakları çalıştayına ev sahipliği yaptı. Çalıştayda, katılımcılara geleneksel uygulamaları sorgulayarak iş dünyasına yeni ve yaratıcı bakış açıları getirmeleri hedeflendi.

KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ çalıştayına ev sahipliği yaptı

KidZania İstanbul’da yönetici koçu, eğitmen ve yazar Rana Kaplan liderliğinde ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ adıyla insan kaynakları çalıştayı düzenlendi. “Nerede Yanılıyoruz?”, “Ezber Bozan Yetkinlikler” ve “Gelecek Ötesi HR Görüsü” oturumlarına katılım yoğun oldu.

KidZania İstanbul'un amaç ortakları ve çeşitli sektörlerden insan kaynakları uzmanlarının katıldığı oturumlarda, İK çalışanlarıyla iş birliği içinde çözüm üretebilen, deneyime ve gelişime açık ve iş hayatında daha yetkin olmayı kolaylaştıran bilgiler paylaşıldı.


KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ çalıştayına ev sahipliği yaptı


Çalıştayda ele alınan bilgiler, İstanbul Üniversitesi Yönetim ve Stratejiler Doktora Programı öğrencileri tarafından akademik makale veri kaynağı olarak da değerlendirilecek.

“BİLGİYE İÇERDEN BAKMADIĞIMIZDA ONU İŞLEYEMİYORUZ”

Çalıştaya liderlik yapan Kaplan, etkinliğe dair şu ifadeleri kullandı:

“Bugün burada çeşitli sektörlerden insan kaynakları yöneticileri olarak birbirimize ve dolayısıyla insanın geleceğine hizmet ediyor olacağız. İş dünyasının bugününü ortaya koyan son güncel verileri paylaşırken bunların alt açılımlarında “Aslında tam olarak ne anlamalıyım?” sorusunu baş role alacağız. Çünkü bilgiye içerden bakmadığımızda onu işleyemiyoruz. Ezber de tam da bu noktada başlıyor. Araştırma şirketleri bir taraftan akademik yayınlar bir taraftan, donandıkça donanıyoruz, bununla birlikte bu donanım almak istediğimiz sonucu getirmiyor. Bugün sizi zoru kolaylaştırmaya davet ediyorum. Günün sonunda oluşan yeni açılımlarımızın işleri kolaylaşmasına fırsat olması çalıştayın en temel amacı eğitime ve iş hayatına verdiği destekleriyle bu önemli etkinliğe ev sahipliği yaparak, gelecek nesillere yönelik öncü rolünü bir kez daha ortaya koyan KidZania İstanbul’a her zaman olduğu gibi bugün de teşekkürlerimi sunuyorum.”

‘GELECEĞİN LİDERLERİNE İLHAM VERMEK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur ise görüşlerini şöyle paylaştı:

“Eğitim ve iş dünyasının gelişimine olan inancımızı ve desteğimizi sürdürmeyi kendimize görev bildik. İş dünyası sürekli değişiyor ve gelişiyor, bu nedenle bu değişime ayak uydurmak isteyen profesyonellere ilham veren etkinliklere ev sahipliği yapmaktan mutluyuz. KidZania İstanbul olarak, geleceğin liderlerini ve iş dünyasının vizyonerlerini desteklemek ve onlara ilham vermek için çalışmaya devam edeceğiz.”

DHA