10 Kasım


Diyanet’in Cuma hutbesinde yine Atatürk yok
Diyanet’in Cuma hutbesinde yine Atatürk yok Diyanet İşleri Başkanlığı, kurucusu olan ve 10 Kasım’da ölümsüzlüğe uğurlanan Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini yine anmadı.
Ulu Önder Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e naklinin renkli görüntüleri
Ulu Önder Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e naklinin renkli görüntüleri Araştırmacı Ahmet Gürel (74), Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Etnoğrafya Müzesi'nden Anıtkabir'e nakledildiği törenin renkli görüntülerine ulaştı.
Mert İnan yazdı: "10 Kasım... Hiç kimse böylesi sevilmedi"
Mert İnan yazdı: "10 Kasım... Hiç kimse böylesi sevilmedi" Ulu Önder Atatürk, 85 yıl önce Dolmabahçe Sarayı'nda yaşama gözlerini yumduğunda, Türkiye mateme boğulmuştu. Atatürk'e son görevini yerine getirmek isteyen yüzbinlerce kişi bir hafta boyunca Dolmabahçe Sarayı'na akın etmişti.
Cemal Reşit Rey’de "Ata’ya Şükran Konseri"
Cemal Reşit Rey’de "Ata’ya Şükran Konseri" Mustafa Kemal Atatürk’ün 85’inci ölüm yıldönümü vesilesiyle Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası "Ata’ya Şükran Konseri" ile sahne aldı. Atatürk’ün anısına saygı duruşuyla başlayan konserde orkestra şefi ve besteci Orhan Öner Özcan’ın 'Her 10 Kasım' oratoryosu da seslendirildi.
İBB, Ulu Önder Atatürk'ü sevdiği şarkılarla andı
İBB, Ulu Önder Atatürk'ü sevdiği şarkılarla andı İBB, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde düzenlediği bir etkinlikle andı.
Mustafa Sandal ve Murat Karahan'ın 10 Kasım sürprizi viral oldu
Mustafa Sandal ve Murat Karahan'ın 10 Kasım sürprizi viral oldu Mustafa Sandal'ın senfoni orkestrası ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan ile 10 Kasım'da çıkardığı "Sonuna Kadar" şarkısı #sonunakadarAtatürk tagı ile gündeme damga vurdu.
Devlet erkanı Anıtkabir'de
Devlet erkanı Anıtkabir'de Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84'üncü yıldönümünde Anıtkabir'de resmi tören düzenlendi.