ABD


Tarihin en eski beyin ameliyatının kanıtları bulundu
Tarihin en eski beyin ameliyatının kanıtları bulundu İsrail'de eski bir mezar kazısından çıkarılan insan kalıntıları tarihin en eski beyin ameliyatlarından birine ışık tuttu.
Joe Biden'dan sürpriz Ukrayna ziyareti
Joe Biden'dan sürpriz Ukrayna ziyareti ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: "Elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız"
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: "Elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız" ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken bugün Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda görüştüklerini, 85 milyon dolarlık ek yardım kararı alındıklarını ve ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceklerini açıkladı.
Dünyadan Türkiye'ye destek mesajları
Dünyadan Türkiye'ye destek mesajları Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04:17'de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem tüm Türkiye'yi yasa boğdu.
ABD: "Gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazırız"
ABD: "Gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazırız" ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Türkiye’de bu sabah erken saatlerde 10 ilde etkili olan 7.4’lük depremle ilgili açıklama yaparak ABD’nin her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu belirtti.
'İki kavramın' beyne etkileri şoke etti!
'İki kavramın' beyne etkileri şoke etti! MR taramaları, ırkçılık ve yoksulluğun yol açtığı "toksik stresin" siyah çocukların beynindeki etkisinin daha sonraki yaşamlarında ruh sağlıklarını nasıl etkileyebileceğini ortaya koydu.