Adalet Bakanlığı


İzmir'de konsolosluğa silahlı saldırı olayında gelişme
İzmir'de konsolosluğa silahlı saldırı olayında gelişme Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir'de bulunan İsveç Fahri Konsolosluğu binasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınayarak, olaya ilişkin adli soruşturmanın başlatıldığını bildirdi.
Adalet Bakanı Tunç'tan 'denetimli serbestlik' açıklaması
Adalet Bakanı Tunç'tan 'denetimli serbestlik' açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, üç yıl süren Covid-19 izni sonrası kimlerin cezaevine dönüp dönmeyeceğiyle ilgili açıklama yaptı.
3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değişti
3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değişti Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi'nin 3 bin 423 hakim ve savcıyı kapsayan Adli ve Yargı Kararnamesi yayımlandı. Aralarında 20 ilin Cumhuriyet başsavcısının da yer aldığı 3 bin 36 adli ve 387 idari hakim ve savcının görev yerleri değişti.
'Kiraya yüzde 25 zam sınırı'nda yeni gelişme
'Kiraya yüzde 25 zam sınırı'nda yeni gelişme Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada "Kiralara yüzde 25 zam düzenlemesi üzerinde çalışılıyor, süre uzalatılacak" dedi.
Fahiş kiralara yasal düzenleme geliyor!
Fahiş kiralara yasal düzenleme geliyor! Kira artışları konusunda yapılacak yasal düzenlemeyle 'hapis, adli para ya da para cezası' olmak üzere 3 alternatif üzerinde çalışma yürütülüyor.
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bekir Bozdağ'ın sözlerine sert tepki!
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bekir Bozdağ'ın sözlerine sert tepki! Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Şanlıurfa’dan AKP milletvekili adayı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın sözlerine tepki gösterdi.
Yargıda yeni düzenlemeler!
Yargıda yeni düzenlemeler! Adalet Bakanlığı, deprem bölgesine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifi taslağını TBMM'ye gönderdi. Düzenlemeyle çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi, kirada ara buluculuk zorunluluğu ve uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor.