Adana


Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut için DNA örneği istendi
Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut için DNA örneği istendi Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yıkılan Rönesans Rezidans enkazında kendisine bugüne kadar ulaşılamayan Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut’a benzeyen bir cenazenin Adana’da olduğu belirlenince ağabeyinden DNA örneği alındı.
Nilperi Şahinkaya ve Burak Deniz'in davalık olan kavgasında yeni gelişme
Nilperi Şahinkaya ve Burak Deniz'in davalık olan kavgasında yeni gelişme Yakışıklı oyuncu Burak Deniz'in, Nilperi Şahinkaya'nın hakkında yaptığı suç duyurusuyla ilgili ifade verdiği ortaya çıktı.
Asrın felaketinde 15. gün! Can kaybı yükseldi
Asrın felaketinde 15. gün! Can kaybı yükseldi Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ'da büyük bir yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseliyor.
Bakan Kurum: "Ovalardan dağlara doğru, yerleşim modelini hayata geçireceğiz"
Bakan Kurum: "Ovalardan dağlara doğru, yerleşim modelini hayata geçireceğiz" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bölgenin kültürüne, sanatına, geleneklerine, tarihi dokusuna göre planladık, bu plan çerçevesinde yapacağız. Ovalardan dağlara doğru bir yerleşim modelini hayata geçireceğiz’’ dedi.
THY ücretsiz tahliye uçuşunu 1 Mart'a kadar uzattı
THY ücretsiz tahliye uçuşunu 1 Mart'a kadar uzattı Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeden tahliye uçuşları düzenleyen Türk Hava Yolları(THY), bu tahliye uçuşlarının 1 Mart'ta kadar ücretsiz olarak devam edeceğini açıkladı.
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı"
AFAD: "Toplam artçı sarsıntı sayısı, 6 bin 40'a ulaştı" Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar'dan açıklamalar...
Tek bir binanın yıkılmadığı Kadirli'ye göç başladı! Nüfusu ikiye katlandı!
Tek bir binanın yıkılmadığı Kadirli'ye göç başladı! Nüfusu ikiye katlandı! Osmaniye'nin Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremi en çok hisseden ilçelerden biri olmasına rağmen can kayıpları ve yıkılan binalarının olmadığını söyledi.