Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı


491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuya atandı
491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuya atandı Ankara'da 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurumlarına ataması törenle yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 491 atama ile kamuda istihdam edilen şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının sayısının 49 bin 310’a ulaştığını söyledi.
Bakan Göktaş'tan Zerrin Özer'e Darülaceze'de ziyaret
Bakan Göktaş'tan Zerrin Özer'e Darülaceze'de ziyaret Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakım ve tedavisi için Darülaceze’ye yerleşen sanatçı Zerrin Özer’i ziyaret etti. Bakan Özer Zerrin Özer'e 'Geçmiş olsun' dileğinde bulundu.
Bakan Göktaş İstanbul'a getirilen Filistinlileri ziyaret etti
Bakan Göktaş İstanbul'a getirilen Filistinlileri ziyaret etti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul'a getirilen Filistinlileri yerleştirildikleri otelde ziyaret etti.
Bakan Göktaş: "Kadına karşı şiddet, bir insanlık suçudur"
Bakan Göktaş: "Kadına karşı şiddet, bir insanlık suçudur" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Kadına karşı şiddet, bir insanlık suçudur. Toplumun tüm kesimlerinin topyekun mücadelesini gerektiren bir suçtur. Nedeni, bahanesi, hafifletici unsuru yoktur, olamaz" dedi.
Bakanlıktan, yurtta cinsel istismar iddiasına suç duyurusu
Bakanlıktan, yurtta cinsel istismar iddiasına suç duyurusu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca, Antalya’nın Alanya ilçesinde, özel yurtta 5 çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.
Bakanlık uyardı, "Sakla Beni"deki tepki çeken sahne için acil önlem alındı
Bakanlık uyardı, "Sakla Beni"deki tepki çeken sahne için acil önlem alındı Uraz Kaygılaroğlu (Mete), Cemre Baysel (İncila) ve Asude Kalebek'in (Naz) başrolünü oynadığı OGM Pictures imzalı dizide çocuk oyuncular arasında geçen sahne tepki çekti.
Evlilik kredisinde şartlar belli oldu
Evlilik kredisinde şartlar belli oldu Yeni evlenecek gençlerin merakla beklediği evlilik kredisinde şartlar netleşti. 150 bin TL’lik kredi iki yıl ödemesiz 4 yıl vadeli, sıfır faizli olacak. Yaş sınırı 18-27 olarak belirlendi.