Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı


Yaşlı ve engelli maaşı hesaplara yatırıldı
Yaşlı ve engelli maaşı hesaplara yatırıldı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaşlı ve engelli maaşı hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2,1 milyar lira tutarında yaşlı ve engelli aylığının yatırıldığını bildirdi.
Bakan Yanık: "Doğalgaz desteğinde kış dönemi ödemeleri başladı"
Bakan Yanık: "Doğalgaz desteğinde kış dönemi ödemeleri başladı" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz desteğinde kış dönemi ödemeleri başladığını duyurdu.
Eşi vefat eden kadınlara konut desteği
Eşi vefat eden kadınlara konut desteği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik konut destek programı kapsamında 2 bin 23 adet konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz" dedi.
2.3 milyon hane elektriğe muhtaç
2.3 milyon hane elektriğe muhtaç Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2022 yılının ilk altı ayı kapsayan mali raporuna göre, Elektrik Tüketim Desteği alan 2 milyon 345 bin 939 haneye, 1 milyar 860 milyon 415 bin 498 TL yardım yapıldı.
Bakanlıktan 'Sarıkamış' haberlerine açıklama
Bakanlıktan 'Sarıkamış' haberlerine açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından, bazı yayın organlarındaki "Sarıkamış" haberlerine ilişkin açıklama geldi.
Özcan Deniz bakanlığa dilekçe verdi
Özcan Deniz bakanlığa dilekçe verdi Özcan Deniz ve Feyza Aktan 2019'da İstanbul Aile Mahkemesi'nde anlaşmalı boşanma protokolünün onaylanmasıyla boşanmıştı.
Bakan Derya Yanık’tan Enes Kara açıklaması!
Bakan Derya Yanık’tan Enes Kara açıklaması! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kara’nın kardeşlerine yönelik açıklaması üzerine bakanlığın devreye girip girmeyeceği sorusuna da yanıt verdi.