alkol


ÖTV geçen yıla göre yüzde 64, Mart ayına göre yüzde 32 arttı! Hazine ve Maliye Bakanlığı merkezi yönetim bütçesi nisan ayında 16.9 milyar lira açık verdi.
Nurseli İdiz: "Kafayı çekip Yunanistan Konsolosluğu'nu aradım" Muhasabecisinin ihmali sebebiyle tüm servetini kaybeden sanatçı Nurseli İdiz, kariyer yolculuğundan yaşadığı sağlık sorununa kadar hakkında merak edilenleri anlattı.
Alkol satışında izin alma yetkisi değişiyor! İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı ve içkili yerlerin “sorun alanı” olarak tanımlandığı taslakta alkol satışı izin alma yetkisi değişiyor. Belediyelerin yetkileri valiliklere devredilirken bu tür yerleri açabilmek için kolluk kuvvetlerinden izin alma şartı getiriliyor.
Kalben: "Bir senedir içki içmiyorum" "Saçlar" isimli şarkısıyla şöhreti yakalayan müzisyen Kalben, Cake Mosq’un sunduğu YouTube programı ‘Buralarda Neler Dönüyor Bi’Bilsen’e konuk oldu.
İçki yasağının vergi kaybı faturası 800 milyon TL Alkollü içki satışından ayda 1.5 milyar lira vergi geliri elde edildiğini belirten Dr. Ozan Bingöl, “17 günlük yasaktaki kayıp 800 milyonu bulabilir. Bu para ihtiyaç sahiplerine verilebilirdi” dedi.
Deniz Zeyrek: "Salgında Dördüncü Murat fırsatçılığı yapılıyor" "İnsanların marketten alkol satın alıp evde içmesini yasaklamanın salgınla mücadeleye nasıl bir katkısı olabilir?" diye soran Deniz Zeyrek, söz konusu kısıtlamanın yaşam tarzına bir müdahale olduğunu ifade etti.
Fatih Altaylı'dan canlı yayında iktidara olay sözler! Türkiye'de 17 günlük kapanma öncesinde alkol satışlarının da yasaklanması tepki çekti. Habertürk sunucusu Fatih Altaylı da sunduğu programda iktidara yüklendi.