alzheimer


Piyasaya sürülen yeni Alzheimer ilacı etkisiz mi?
Piyasaya sürülen yeni Alzheimer ilacı etkisiz mi? Yeni Alzheimer ilacı (Aducanumab etken maddeli) piyasaya sürüleli birkaç ay oldu. Henüz tüm ABD'de 100 civarında hastaya bu ilaç başlanabildi. Sebebi ise kısmen yan etkileri ve barındırdığı riskler. Bir ölçüde de ilacın yüksek maliyeti.
İşitme kaybı da Alzheimer nedeni
İşitme kaybı da Alzheimer nedeni Prof. Dr. Barış Topçular, obezite, sigara, ve hareketsizliğin Alzheimer’ı tetiklediğini, son dönemde yapılan araştırmalara göre işitme kaybının da Alzheimer riskini yüzde 10-15 oranında artırdığını söyledi.
Alzheimer'i yok saymaya meyilliyiz
Alzheimer'i yok saymaya meyilliyiz Dr. Sevda Sarıkaya, "Yaşlanınca unutmanın normal olduğunu sanan bir milletiz" diyerek henüz tehlikenin farkında olmadığımızı söylüyor.
Alzheimer’a oksijen tedavisi
Alzheimer’a oksijen tedavisi Sınırlı sayıdaki hasta üzerinde yapılan bir araştırma, alzheimer hastalarında oksijen tedavisinin hastalığın geri döndürülmesinde işe yarayabileceğini ortaya koydu.
Yetersiz uyku Alzheimer riskini artırıyor
Yetersiz uyku Alzheimer riskini artırıyor Kaliteli uykunun stresle mücadelede önemi çok büyük.
Usta müzisyen alzheimer ile mücadele ediyor!
Usta müzisyen alzheimer ile mücadele ediyor! Usta müzisyenin Alzheimer hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Ailesi 94 yaşındaki sanatçının bir süredir bu hastalıkla mücadele ettiğini açıkladı.