alzheimer


Yalnızlık alzheimer riskini artırıyor
Yalnızlık alzheimer riskini artırıyor Alzheimer'ın hali hazırda bir tedavisi yok… Ancak demans durdurulamasa da beynin işlevleri uzatılabiliyor.
Sağlıklı kolesterol Alzheimer riskini azaltıyor
Sağlıklı kolesterol Alzheimer riskini azaltıyor Boston Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, 35 yaşında sağlıklı bir kolesterol düzeyine sahip olmak, daha sonraki yıllarda Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltıyor.
Gündüz şekerleme yapanlar bu habere dikkat!
Gündüz şekerleme yapanlar bu habere dikkat! Yaşlıların uyku alışkanlıklarını izleyen yeni bir araştırmaya göre, gün içerisinde uzun şekerlemeler yapmak Alzheimer hastalığının habercisi olabilir.
Muazzez Abacı'dan 'alzheimer' açıklaması
Muazzez Abacı'dan 'alzheimer' açıklaması Türk Sanat Müziği'nin usta sanatçısı Muazzez Abacı'nın Alzheimer olduğu iddiası fos çıktı.
Alzhemier için erken tanı yolda!
Alzhemier için erken tanı yolda! Alzheimer'da yeni umut doğdu. Doktor Sevda Sarıkaya, Alzhemier için geliştirilen kan testinin etkin tedavi için önemli olduğunu vurguladı, “Bu test tanıda arada kalınan hastalar için hekimlere yol gösterici olacak” dedi.
Covid'in beyin tutulumu Alzheimer'i tetikleyebilir!
Covid'in beyin tutulumu Alzheimer'i tetikleyebilir! Alzheimer hastalığı ve covid arasında bir bağlantı olabilir mi ya da en azından covid geçirmiş olmak Alzheimer hastalığı açısından bir risk faktörü kabul edilir mi konusu bilim camiası tarafından mercek altına alındı. İşte en erken bulgular...
Hafıza için çay, sebze, meyve tüketin
Hafıza için çay, sebze, meyve tüketin Yakın zamanda yayınlanan bir araştırma, vücuttaki iltihabı önleyen beslenmenin demans ve alzheimer riskini düşürdüğünü ortaya koydu.