Anıtkabir


Anıtkabir bu yıl ziyaretçi rekoru kıracak
Anıtkabir bu yıl ziyaretçi rekoru kıracak Ulu Önder’e temmuzda 400 bin kişi saygılarını sundu. 2023’ün ilk 7 ayındaki ziyaretçi sayısı ise 2 milyon 570 bin 188 oldu. Bu yılın sonuna kadar geçen yılın 3 milyon 966 bin olan toplam ziyaretçi sayısının aşılması bekleniyor.
Anıtkabir'in siluetine cami
Anıtkabir'in siluetine cami Ankara Beşevler’de, Anıtkabir’e 300 metre mesafede olan “eğitim bölgesi”, “ibadet alanı” olarak onaylandı. Eski AKP’li başkanlar Melih Gökçek ve Mustafa Tuna döneminde yapılan dönüşüme mahkeme “Dur” demişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi YAŞ üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de yemin etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de yemin etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda yemin etti.
Devlet Bahçeli Meclis başkanlığı görevini devraldı
Devlet Bahçeli Meclis başkanlığı görevini devraldı Meclis'in "en yaşlı üyesi" sıfatıyla MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı görevini Mustafa Şentop'tan devraldı.
Bakan Kasapoğlu, gençler ve sporcularla Anıtkabir'i ziyaret etti
Bakan Kasapoğlu, gençler ve sporcularla Anıtkabir'i ziyaret etti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gençler ve sporcularla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.
Ankara'da 23 Nisan coşkusu
Ankara'da 23 Nisan coşkusu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 103'üncü açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ankara'da düzenlenen törenlerle kutlandı.