araştırma


Araştırma şirketinin kripto para birimi GAG Token’ın bonuslu ön satışı tükendi
Araştırma şirketinin kripto para birimi GAG Token’ın bonuslu ön satışı tükendi Yapay zeka destekli teknoloji altyapısıyla uçtan uca araştırma hizmetleri sunan Adgager’ın sektöre özel kripto para birimi GAG Token’ın yüzde 30 bonuslu ön satışının tükendiği duyuruldu. Bonussuz ön satış sürecinin 19 Mart’a kadar devam edeceği belirtildi.
Avrupa’da bilinen en eski yerleşim alanı Ukrayna'da
Avrupa’da bilinen en eski yerleşim alanı Ukrayna'da Avrupa'nın bilinen en eski insan yerleşim alanının Batı Ukrayna'daki Korolevo kasabası yakınlarında olduğu duyuruldu.
53 yılın sıcak ve soğuk rekorları!
53 yılın sıcak ve soğuk rekorları! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 1970-2023 yılları ölçümlerine göre, 53 yılın sıcaklık rekoru 15 Ağustos 2023 günü 49,5 derece ile Eskişehir Sarıcakaya'da yaşanırken, en soğuk gün ise 9 Ocak 1990 günü Çaldıran'da eksi 46,4 derece olarak kayda geçti.
Türkiye’deki çalışma hayatını ele alan araştırmanın sonuçları yayınlandı
Türkiye’deki çalışma hayatını ele alan araştırmanın sonuçları yayınlandı AVİTA Çalışan Destek Programı’nın ZENNA Danışmanlık iş birliğinde, Türkiye temsili bin 210 beyaz ve mavi yakalı çalışanın katılımıyla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları yayınlandı.
En çok aranan diziler listesinde iki Türk dizisi yer aldı
En çok aranan diziler listesinde iki Türk dizisi yer aldı 1999’dan bu yana internet kullanıcılarının dizi ve film arama trendlerinin incelendiği yeni bir araştırma yapıldı.
Türkiye'de yürüyüş yapma süresi düşüyor
Türkiye'de yürüyüş yapma süresi düşüyor Araştırma şirketi Areda Survey, ‘Türk Halkının Yürüyüş Alışkanlıkları’ başlıklı bir araştırma gerçekleştirdi.
Doç. Dr. Erbay: "Boşanma, çocuklarda anksiyete ve depresyonu tetikliyor"
Doç. Dr. Erbay: "Boşanma, çocuklarda anksiyete ve depresyonu tetikliyor" Boşanmanın yetişkinler kadar çocuklar için de anksiyete ve depresyon gibi riskleri tetiklediğine dikkat çeken Doç. Dr. Erbay, bu konuda 2021 yılında yapılan çalışma sonuçlarından bahsetti.