artış


Bayram İstanbulluya zehir oldu: Vatandaş kara kara düşünüyor!
Bayram İstanbulluya zehir oldu: Vatandaş kara kara düşünüyor! İstanbul’dan farklı illere ortalama gidiş-geliş otobüs bileti fiyatı, 2023 yılı Kurban Bayramı dönemine göre yüzde 112,02 artarak 2 bin 646 TL’ye fırladı. Bilet fiyatının en fazla arttığı il ise 4 bin 600 TL bilet fiyatı ile Hakkari oldu. Kurbanlık fiyatları da geçen seneye göre iki katına çıktı.
Emekliye yüzde 26 zam göründü
Emekliye yüzde 26 zam göründü Temmuz ayında emekli aylıklarına yüzde 25.2 ile yüzde 26.4 aralığında zam olası gözüküyor. Memur ve memur emeklisinin zammı ise yüzde 19-20’de kalacak.
Emekliye % 25 zam göründü
Emekliye % 25 zam göründü Enflasyon ve durmadan artan hayat pahalılığı karşısında aylıkları her geçen gün daha da eriyen emeklilerin gözü kulağı temmuz zammına çevrildi.
Sıfır araç ÖTV’si temmuzda artabilir
Sıfır araç ÖTV’si temmuzda artabilir İktidar, 2023’te kurumlara vergi muafiyeti sağlamasaydı, yaklaşık 1.4 trilyon liralık bütçe açığı gerçekleşmeyecekti. Bu yıl da muafiyetler devam ederse 2.2 trilyon TL vergi tahsil edilemeyecek.
Kola tutkunlarına kötü haber: Fiyatlara büyük zam!
Kola tutkunlarına kötü haber: Fiyatlara büyük zam! Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, Coca Cola Ürünlerine yüzde 12,5 ile yüzde 17,5 arasında zam geldiğini açıkladı. Yeni fiyatlar 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak
Schengen vize ücretlerine yüzde 12 zam
Schengen vize ücretlerine yüzde 12 zam Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat imkanı sağlayan Schengen Vizesi ücreti 11 Haziran 2024'ten itibaren yüzde 12 zamlanacak.
COVID vakalarında artış uyarısı! Yeni varyantlar endişe yarattı
COVID vakalarında artış uyarısı! Yeni varyantlar endişe yarattı COVID'in yeni varyantları, yaz aylarında vakalarda artış olabileceğine dair korkuları artırdı.